Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník

„Místo padesátimetrového bazénu postavíme multifunkční centrum, které bude rozdělené na několik zón,“ uvedl místostarosta Ostrova Marek Poledníček.

V jedné sekci tak budou čtyři dvacetimetrové dráhy pro aktivní plavce. „Další zóna bude ryze relaxační. Třetí naopak pro velmi aktivní návštěvníky, pro něž chystáme různé ostrůvky, trysky, válec na vlnobití či doskočiště z nového toboganu. Všechno pochopitelně plánujeme v nerezu,“ upřesnil Poledníček s tím, že modernizace koupaliště má být hotová do léta příštího roku a město ji bude hradit ze svého rozpočtu.

Tím modernizace ale skončit nemá, protože vedení města už nyní uvažuje o rekonstrukci horní budovy, kde je zázemí koupaliště. Pokud se najde vhodný dotační titul, město ho využije na celkovou rekonstrukci horní budovy. „Ta je v dezolátním stavu. Proto bychom ji chtěli zbourat a na jejím místě postavit moderní objekt s novým centrem a wellness zónou. Nové zázemí koupaliště má mít dvě patra. Předpokládáme, že dojde také na snížení kopce, na němž stojí současná budova,“ doplnil Poledníček.

Výstavba nového objektu je plánována na rok 2023, předpokládané náklady se pohybují kolem 40 milionů korun. S krytým větším bazénem tam ale nepočítáme,“ konstatoval místostarosta Ostrova.