„My jsme tento objekt dobrovolně vymístili a roky jej městu nabízíme. Nejsme schopni se o tento areál starat. Spory vnímám jako zbytečné, vždy jsme se snažili o rozumnou dohodu," uvedl ředitel Vodáren Antonín Jágl pro Deník letos v srpnu. Nyní už město připravuje převzetí opuštěné vodárny. „Tento týden se uskuteční jednání o jejich protokolárním předání," uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu. Podle něj chce město objekty převzít vyklizené, ovšem s věcným břemenem. „To se zřizuje pro přístup k pozemkům, které zůstávají ve vlastnictví Vodáren," vysvětlil mluvčí. Stará vodárna, která z jedné strany ohraničuje oddechový areál Meandr Ohře, je opuštěná už roky. A stejně jako při budování meandru, i zde se objevily spekulace, že půda pod objektem je kontaminovaná. To ale magistrát popřel. „O kontaminaci půdy nemáme v tuto chvíli informace, to budeme zjišťovat při přebírání budovy," odmítl informace mluvčí.

Co ze staré vodárny v budoucnu vznikne, to vedení města zatím neví. V minulosti zde měl vyrůst aquapark. Zastupitelé kvůli němu zřídili společnost Leasurland. „Mělo by jít o několik budov sloužících pro oddych a zábavu. Měla by tu být například diskotéka, spinning club, billiard či restaurace. Areál by měl být v budoucnu součástí zvelebeného meandru řeky Ohře," plánoval v roce 2007 tehdejší náměstek Petr Keřka.

Tento projekt ale zavrhl jak náměstek Petr Bursík (ODS), tak primátor Petr Kulhánek (KOA). „Máme několik námětů, jak areál využít. Ale jakékoliv závěry jsou zatím předčasné," uvedli oba.