Nápad spustit takovou kampaň vznikl spontánně. „V listopadu jsme se s kolegou shodli na tom, že bychom chtěli být nějak užiteční,“ řekl předseda organizace Jan Hamar.

„Při hledání způsobu jsme se rozhodli, že půjdeme darovat krev, protože skutečnost, že naše krev může zachránit jinému život, se jevila jako nejlepší možné řešení. Lékař i sestry se zmínili o tom, že ubývá dárců a problémem je i malá proinformovanost,“ říká Jan Hamar. Dodává, že když odešli z transfuzní stanice, cítili se báječně. Radost, že dali to nejcennější, co mají, byla nepopsatelná. Proto se rozhodli rozjet kampaň na podporu dárcovství.

„Chceme zejména u studentů a mladých lidí docílit toho, aby bylo dárcovství krve vnímáno jako naprosto běžná, obyčejná věc,“ přiblížil cíl kampaně, která oficiálně odstartuje v březnu. Komunitní centrum se společně s Nemocnicí Sokolov, Europa Ambulance Servise a zdravotní pojišťovnou pustí do kampaně, při níž budou jezdit po základních a středních školách. Právě v nich budou besedovat s potenciálními dárci. „Chceme studentům a žákům přiblížit problematiku dárcovství zábavnou formou. Rádi bychom, aby si uvědomili, že i oni se mohou během chvilky ocitnout v situaci, kdy oni sami budou potřebovat dárce,“ uvedl Jan Hamar.

Kampaň, jejímž mottem je: I kapka zachrání, se zaměří ale také na veřejnost. Přednášky se uskuteční v Chebu, Sokolově, Karlových Varech a také v Mariánských Lázních.

Ke kampani Daruj krev, zachraň život se mohou připojit nejen zájemci z řad jednotlivců, ale například státní či městské instituce nebo sbory dobrovolných hasičů a jiné spolky.