„V praxi to znamená, že se ve všech autobusech naší společnosti odbavíte jednou kartou. Cestující si pouze vybere, zdali to bude Karlovarská karta, nebo bezkontaktní bankovní karta. Tento systém odbavení naši cestující znají již z autobusů městské hromadné dopravy, nově k tomu teď přidáváme i všechny příměstské linky,“ uvedl Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva Dopravního podniku Karlovy Vary.

Změna spočívá ve sjednocení čipových karet pro linkovou dopravu a MHD Karlovy Vary a současně možnosti použití bezkontaktní bankovní karty pro nákup jízdného. Původní žluté čipové karty nahradí v průběhu měsíce května Karlovarská karta. Karlovarskou kartu bude možno využívat jak k pořizování předplatného pro MHD, tak pro platby z elektronické peněženky na všech linkách, včetně těch příměstských.

Cvičení profesionálních i dobrovolných hasičů při simulovaném požáru hradu v bečovském památkovém areálu.
Střecha bečovského hradu se náhle ocitla v plamenech

„Současně odpadá potřeba navštívit naši předprodejní kancelář a Karlovarskou kartu si můžete dobít přes internet,“ uvedl Siřínek.

Pokud již podle Siřínka Karlovarskou kartu vlastníte, můžete si ji nabít přes internet nebo u řidiče (v autobusech, které již budou vybaveny novým odbavovacím zařízením) a začít používat při platbách jízdného. A to stejným způsobem jako u původní žluté čipové karty (i nadále bude poskytována sleva pět procent z jízdného). „Samozřejmostí je převedení zůstatku z původní žluté čipové karty na novou, Karlovarskou kartu,“ dodal Siřínek. Pokud používáte původní žlutou čipovou kartu a Karlovarskou kartu nevlastníte, stačí přijít na předprodej v Zeyerově ulici a zažádat o vystavení nové Karlovarské karty. Pokud si na novou kartu nahrajete do elektronické peněženky částku alespoň 200 korun, je vystavení nové Karlovarské karty zdarma.

Na tomto místě uprostřed vojenského výcvikového prostoru v Doupovských horách objevili archeologové z loketského pracoviště dvě tvrziště. Jsou označena čísly. Na dalším snímku je digitální model povrchu, na němž jsou obě odhalená tvrziště patrná.
Unikátní objev! Vojenský prostor ukrýval tvrziště