Nahradila jej proto modernější tatra, kterou obec pořídila od města Ostrov za přibližně 1,5 milionu korun. Vůz je nyní ve fázi drobných úprav, aby co nejlépe vyhovoval posádce, ale i tak již slouží jako prvovýjezdové vozidlo.

Vozový park hasičů ze Stráže tak kromě tatry čítá rovněž velitelský automobil a požární přívěs s čerpadlem a sportovní výbavou. Starý trambus je momentálně odstaven a přemýšlí se, co s ním dále. „Koupě nového vozu byla již nezbytná. Ten starý už nestačil na kopce, které se na našem území nacházejí, a prodlužovala se tak doba příjezdu k zásahu," uvedl starosta Miloslav Záleský.

Výjezdů tu mají hasiči v průměru šestnáct za rok. Nejčastěji se tu řeší požáry, polomy a technické havárie, kdy hrozí například únik kapalin z havarovaného vozu. Nezbytnou roli hraje tým dobrovolníků také při lokálních povodních. „Podle mého názoru by nedávno vyřazené vozidlo už nemělo na silnici jezdit. Ve špatném stavu se nachází hlavně rám vozu a také jeho brzdná dráha neodpovídá standardům," doplnil starosta. Kvůli tatře musel být snížen také vjezd do garáže, aby se vešla.

Obec se kromě obměny vozového parku v současné době snaží i dále najít vhodný dotační program pro renovaci zbrojnice, která by časem potřebovala opravu. Jde ale spíše o estetický nedostatek. Svépomocí si tu členové spolku vybudovali a opravili klubovnu, kde nechybí ani koutek s trofejemi.

Zánovní hasičské vozidlo je sice ve stáji nováčkem, jeho minulost ale pochází od ostrovských kolegů. „Za obec Stráž nad Ohří patří městu Ostrov velké díky, jelikož nám vyšli velmi vstříc a vyhověli nám se splátkami," dokončil Záleský.