Zloději, podvodníci, neukáznění motoristé, v nejhorším možném případě vrazi a násilníci. To jsou lidé, s nimiž se prakticky dnes a denně setkávají při výkonu své služby policisté. Občas se ovšem „nachomýtnou“ k případu, který vybočuje z vyjetých kolejí zločinu. Jeden takový řešil v sobotu ráno, krátce poté, co nastoupil do služby, Petr Fiala, policista ze služebny v Bochově. Z místního rybníka totiž zachraňoval srnce.

„Na to, že se v rybníce uvízl páreček vysoké, upozornila policisty žena. Popsala, že se zvířata nemohou dostat ze zamrzlé vody na břeh,“ uvedla Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů. Když Petr Fiala dorazil na místo, byl ve vodě už jenom srnec. Srnka se mezitím vyškrábala na břeh, a upalovala k lesu. Srnec ovšem stále bojoval o holý život. „Policista jej proto chytil za parohy, a pomohl mu z vody,“ popsala zásah mluvčí.

Jinak velmi plaché zvíře možná ze šoku, možná z vděčnosti chvilku postálo u svého zachránce. Teprve pak důstojně odešlo k lesu. A zachránce? Ten se odešel zahřát na služebnu