Hned několikrát se umístily Císařské lázně na předních místech v letošním už 23. ročníku Stavby Karlovarského kraje, který tento týden skončil. Lázně I byly nominovány hned dvakrát, a to za samotnou revitalizaci, samostatným soutěžícím pak byl navíc unikátní koncertní sál uvnitř objektu. Ten se nakonec stal celkovým vítězem v hodnocení odborné poroty, rekonstrukce Lázní I se umístila hned za ním.

„Revitalizace objektu Císařských lázní pak ještě zvítězila u veřejnosti. Z celkových 5296 hlasů pro nominované stavby získaly 1114,“ informovala Anna Vlášková za Regionální stavební sdružení Karlovy Vary, které anketu tradičně každoročně pořádá.

Třetí příčku v hodnocení odborné poroty obsadil Generel Karlovarské krajské nemocnice 1. etapa – Rekonstrukce objektu L. „Za nejlepší projekt vybrala komise Chebský most v Karlových Varech. Na druhém místě skončil Návrh Parkovacího domu u Galerie rovněž v Karlových Varech, na třetím pak Generel Karlovarské krajské nemocnice – výstavba nových objektů G 1, G 2, G,“ upřesnila manažerka Vlášková.

U veřejnosti v projektech vyhrála Rekonstrukce Zimního stadionu v Chebu, která získala 452 hlasů z celkových 2688. Nejvíce bodů ve veřejné anketě pak v kategorii zachráněných památek získala Hrázděnka – Předměstský dům Kraslice, která byla favoritem pro 1307 účastníků z celkových 4431.

„Cenu hejtmana si za letošní rok převzala obec Hazlov za rekonstrukci zdejšího bývalého zámku. Cenu primátorky Karlových Varech letos získala rekonstrukce karlovarské Bezručova ulice,“ pokračovala manažerka stavebního sdružení s tím, že cena ministra průmyslu a obchod byla za letošní ročník udělena Revitalizaci výrobního areálu společnosti Abydos Idea v Hazlově.

Co se týče Bezručovy ulice, došlo k určitým nepřesnostem. „V podkladech pro nominaci této stavby bylo uvedeno, že autorem a dokonce architektem je Petr Švorba. Tím je ve skutečnosti naše firma Inplan,“ upozornil redakci a už i stavební sdružení stavební inženýr Ota Řezanka ze společnosti Inplan.

Projektantem letošního ročníku se stal za dlouhodobé vynikající výsledky při projektování a posuzování silničních a železničních mostních staveb v České republice i v zahraničí Jaroslav Korbelář, stavbyvedoucím Antonín Černý a Osobností stavitelství Karlovarského kraje Ladislav Melč.

„Letošní ročník byl opravdu bohatý, a to nejen na počet přihlášených, ale veřejné ankety se účastnilo přes 12 tisíc lidí. Velmi pozitivní je, že soutěže se letos zúčastnily projekty a stavby napříč celým Karlovarským krajem,“ uzavřela Vlášková.