Stavaři začnou bourat starou Krejcarovou lávku, která je v havarijním stavu, a poté postaví novou za 58 milionů korun a platit to bude stát. „Stavaři přebírají 13. srpna staveniště. Po nové lávce se projdeme nejdéle do 18 měsíců od zahájení stavby. Nová, ocelová konstrukce přetne říční koryto řeky Ohře v místě současné betonové mostní konstrukce, která už vykazuje závažné stavební poruchy a bude celá odstraněna,“ uvedl mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín. Příjezdová komunikace na staveniště lávky povede z pravého břehu řeky přes Jižní lom. S intenzivnější stavební činností lze počítat od počátku září. Do Jižního lomu bude přístup přes most na Kraslické ulici, z nějž je třeba sejít dolů a vydat se podél loděnice Dronte. Bude třeba zvýšené pozornosti, protože po obdobné trase se budou pohybovat nákladní automobily mířící na staveniště.

„S bouráním staré lávky se začne ve směru od Jižního lomu, tedy z levého břehu řeky. V některých fázích stavebních prací je třeba počítat se zvýšeným hlukem. Vodáci nemusejí mít obavy, do skončení hlavní sezony by mělo být proplouvání pod lávkou bez problémů,“ řekl Jan Procházka z odboru rozvoje města.

Vizualizace nové lávkyZdroj: Deník / Roman Cichocki

Prostorem kolem lávky vede také cyklostezka. Průjezd cyklistů, jejichž sezona trvá déle než vodácká, bude patrně řešen objízdnou trasou. A to (ve směru od Citic) podél klášterní zdi po jednom z úseků nové cyklostezky kolem živnostenské školy přes Staré náměstí, kde se na jeho konci za kostelem napojí vedle finančního úřadu na hlavní trasu cyklostezky. Po stejné trase, ale v opačném směru se dostanou cyklisté od Sokolova na Citice.

Stát stavbu zaplatí z fondů na následky zahlazování důlní těžby. Jako neuznatelné náklady však vyřadil ze zakázky veřejné osvětlení a kamerový systém. Sokolov se rozhodl zaplatit je ze svého.

Ze všech mostů a můstků, kterých je v Sokolově mnoho, je Krejcarová lávka v nejhorším stavu. Kvůli bezpečnosti byla dokonce uzavřena. Po zajištění nezbytných prací je opět otevřená.

„Dlouhodobě jsme chtěli lávku kompletně opravit, či postavit novou,“ potvrdila starostka Sokolova Renata Oulehlová.

Ve městě přibyly nádoby na kovový odpad
Ve městě přibyly nádoby na kovový odpad