V Karlových Varech by se v blízké době mohly objevit dvě nové okružní křižovatky. Jak už Deník před časem informoval, jedna se plánuje na na Jáchymovské ulici v Bohaticích, druhá pak na Západní ulici, kde se kříží se Šumavskou ulicí a řidiči přijíždějící právě ze Šumavské na Západní ulici mají mnohdy velké problémy.

Výstavba kruhového objezdu na Jáchymovské ulici má být společnou investicí města Karlovy Vary a Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje (KSÚS). Křižovatku poblíž areálu Auto Hlavatý vyhodnotil BESIP jako nebezpečnou. V tuto chvíli ale není její realizace prioritou. Navíc není příprava až tak jednoduchá, protože se zde budou muset vykupovat pozemky. Celý záměr má stát necelých 30 milionů korun.

„V současné době řešíme stavební povolení, projekt už je hotový. Je potřeba také na tuto akci připravit inženýrské sítě,“ uvedl náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Ředitel KSÚS Jiří Šlachta následně upřesnil, že křižovatka Jáchymovské, Hroznětínské a Teplárenské ulice má být čtyřramenná. „Každá strana, tedy každý investor, si bude bude finančně hradit dvě ramena. Na nás je předpokládaných 12 milionů, na městu Karlovy Vary pak 15 milionů korun,“ konstatoval ředitel Šlachta.

Ten potvrdil, že na výstavbu křižovatky už je podána žádost o vydání stavebního povolení. Jenomže navržená křižovatka je větší než ta stávající. „A proto také řešíme zábory a výkupy přilehlých potřebných pozemků od soukromých majitelů. Bohužel, jeden z nich je i developeer, který pozemky zřejmě nebude chtít prodat zalevno. Uvidíme, jak jednání dopadnou a jak dlouho budou trvat,“ dodal ředitel KSÚS. Podle něho tak výstavba připadá v úvahu nejdříve na příští, spíše ale až na přespříští rok.

Co se týče Západní ulice, i toto místo bylo vybráno jako jedno z problémových a dopravní inženýři už se místní situací zabývali. I tato lokalita je pro přeměnu komplikovaná. V jejím případě ale nejde o majetkoprávní vztahy, ale například o niveletu, tedy různě výškově položené komunikace, a také vedení sítí na pozemky, které vlastní společnost Lordship.