„Tato služba představuje rychlý, jednoduchý a unikátní způsob, jak hromadně podat žádost o vyjádření k existenci inženýrských sítí tak, aby nedošlo k opomenutí žádného z relevantních správců. Vše potřebné tak lze vyřídit z domova a on-line, bez nutnosti návštěvy úřadů,“ uvedl Jan Floriánek, výkonný ředitel společnosti Hrdlička, která službu provozuje.
Pomocí on-line formuláře je možné podat žádost o vyjádření k existenci sítí všem relevantním správcům inženýrských sítí. Přístup k aplikaci UtilityReport naleznou žadatelé na webových stránkách: https://utilityreport.kr-karlovarsky.cz/.

Uživatel vyplní on-line formulář potřebný pro vytvoření žádosti o vyjádření k existenci sítí. Hromadná žádost je vygenerovaná pro všechny relevantní správcům inženýrských sítí. Pro správce, kteří prozatím neumožňují příjem žádostí elektronickou formou, jsou vygenerovány soubory PDF pro možnost vytištění a odeslání poštou. Aktuální seznam relevantních správců je dostupný přímo na webové stránce pro vstup do aplikace UtilityReport. K podání žádosti postačí připojení k internetu a běžný webový prohlížeč.

Obyvatelům Karlovarského kraje se tak zjednoduší například potřebné úkony při plánování stavby rodinného domku, obce mohou službu využít například při přípravě stavby školky či kulturního domu.

„Přístup na internet už má dnes téměř každý a práce s aplikací je velmi jednoduchá, lidé dokonce na stránkách Utility Report najdou i videonávod, jak postupovat. Věřím, že jim služba ušetří spoustu času, a navíc skutečně najednou osloví všechny správce inženýrských sítí. Službu bude využívat i krajský úřad, zejména při přípravě investičních akcí, jako jsou opravy silnic či stavby domovů pro seniory,“ poznamenal radní kraje Josef Janů.

Slavnostní předávání hasičských ocenění.
Hasiči ocenili spolupráci s vojenským prostorem