Spíše symbolickou podporou by se dal nazvat přístup, jaký zvolila při včerejší stávce většina lidí v Karlových Varech. Někteří o tomto protestu pořádně ani nevěděli.

Klid byl například na karlovarské Obchodní akademii v Bezručově ulici. „Samozřejmě učitelé mezi sebou o těchto věcech mluví, ale že by se přímo tady nějak viditelně protestovalo, to ne. Stávka tedy nenechala učitele chladnými, ale spíše v rámci diskuse a problérání problémů,“ potvrdila učitelka Ladislava Hlušková.

Stávka nedolehla ani na žáky Základní školy Konečná. „Někteří zdejší učitelé se stávkou sympatizují, ale nemůžu říct, že by někdo odmítal učit a podobně. Pedagogové si uvědomili, že by děti neměl kdo pohlídat a celou věc vzali velmi tolerantně,“ potvrdil ředitel školy Vladimír Hůrka.

Podle Zdeňky Markové, mluvčí Karlovarské krajské nemocnice nedošlo k žádným omezením pro pacienty. „Od odborů jsme žádnou informaci o tom, že by se mělo nějak aktivně stávkovat, neobdrželi. Pacienti tedy mohli být v klidu,“ konstatovala mluvčí nemocnice Marková.