Jejich úkolem bylo zaznamenat proměnu některého z míst či pamětihodností v našem regionu. Náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová předala autorům nejzdařilejších snímků finanční odměny. Stalo se tak během vernisáže k doprovodné putovní výstavě.

Účastníci soutěže měli za úkol vyfotit současný stav obcí a měst v kontrastu se stavem znázorněným na historických fotografiích. Ty vznikly zhruba před 100 lety a do soutěže je poskytla městská a krajská muzea. Odborná porota, v níž zasedal mimo jiné i ředitel Galerie 4 – galerie fotografie Zbyněk Illek, hodnotila nejen kvalitu přihlášených snímků, ale i přesnost pořízených záběrů. „Ve stanoveném termínu jsme obdrželi na pět desítek velice povedených fotografií. Bylo zajímavé sledovat, jak se některá místa v průběhu let výrazně proměnila. Ráda bych proto poděkovala všem, kteří se do soutěže zapojili a kterým se podařilo zachytit onu pomíjivost času. Věřím, že doprovodná výstava bude mít úspěch a že se bude lidem líbit,“ uvedla náměstkyně Seifertová.

Kácení a usazení vánočního stromu v Karlových Varech.
FOTO: Vánoční strom už je na místě

Vítěz soutěže obdržel z rukou náměstkyně hejtmanky 3 000 korun. Soutěžící, jenž se umístil na druhém místě, dostal 2 000 korun a pro třetího v pořadí byla připravena odměna 1 000 korun.

Vybrané soutěžní fotografie si můžete prohlédnout na putovní výstavě, která je k vidění v budově A Krajského úřadu Karlovarského kraje do 16. prosince.

Výsledky soutěže

1. místo – Tomáš Kiprov
Františkánská zahrada v Chebu (zdroj historického snímku Muzeum Cheb)

2. místo – Eliška Ryšavá
Kostel sv. Jakuba na Sokolovském náměstí (zdroj historického snímku Muzeum Sokolov)

3. místo – František Krejčí
Kladská (zdroj historického snímku Muzeum Cheb).

Doubský most přes řeku Ohři v Karlových Varech
Na demolici Doubského mostu už letos nedojde