VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stoleté oslavenkyni přál zástup gratulantů

Nové Sedlo - Juliana Sihelská vychovala šest dětí, raduje se z jedenácti vnoučat, sedmnácti pravnoučat a dvou prapravnoučat. Celá její rodina, žijící v Novém Sedle, dnes čítá padesát členů

1.1.2012
SDÍLEJ:

Juliana Sihelská pozdvihá číši domácího vína. Na své oslavě byla středem pozornosti, však je jí také rovná stovka.Foto: Deník/M. Hloušek

Velkolepou narozeninovou sešlost připravila rodina pro Julianu Sihelskou z Nového Sedla, která tak oslavila významné životní jubileum – rovných sto let. Ačkoli má v rodném listě uvedené datum 28. prosince 1911, na svět přišla o deset dní dříve. Křest v kostele musel být posunutý, protože se rodina nemohla včas dostavit, a to kvůli velmi tuhé zimě. Oslavenkyně pochází z obce Šoltýska v okrese Lučenec na Slovensku. To bylo do roku 1918 královstvím spadajícím pod Horní Uhry, tedy součást Rakouska–Uherska. Do Nového Sedla se přestěhovala na jaře roku 1946 v rámci osidlování pohraničí po druhé světové válce.

Ve středu jubilantka slavila v kruhu svých nejbližších, rodiny a přátel, kterým celý život ze všech sil pomáhala. Popřát však přišli i další pozvaní hosté.
„Dovolte mi s hlubokou úctou poděkovat za váš dosavadní život, píli a snahu při výchově všech vašich blízkých. Děkuji vám za vaši práci, kterou jste pro celou naši společnost po celý život poctivě odváděla. Přeji vám stálé, pevné zdraví, mnoho radosti, štěstí a spokojenosti v dalších letech,“ pronesl starosta města Martin Loukota.

Juliana Sihelská vychovala šest dětí, raduje se z jedenácti vnoučat, sedmnácti pravnoučat a dvou prapravnoučat. Celá její rodina, žijící v Novém Sedle, dnes čítá padesát členů.
„Po celý život se obětavě starala o domácnost a zahradu. Dlouhá léta také pracovala na statku,“ pověděla dcera Helena Křížová. „Maminka je povahově starostlivá. Vždy se zajímala o rodinu,“ řekl syn Dušan Sihelský.

Oslava se konala v kulturním sále domu Meteor. Stoly byly plné jídla, pití a k dobré zábavě hrála živá muzika. „Děkujeme ti za lásku, kterou jsi rozdávala a rozdáváš. Jsme rádi, že se stále můžeš smát. Babi, ta stovka ti moc sluší,“ prohlásil během proslovu jeden z rodinných příslušníků.
Významným okamžikem byl podpis jubilantky do kroniky města. Když pak pozdvihla číši domácího vína k přípitku, neubránili se mnozí dojetí. „Děkuji mockrát,“ nestačila oslavenkyně přijímat kytice a četná přání od nekonečného zástupu gratulantů. Každý jí chtěl říci něco od srdce a radovat se s ostatními ze společného rodinného setkání.

Autor: Milan Hloušek

1.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení