VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stop! Vjedeš na most a zaplatíš

Šemnice - Karlovarský kraj se snaží najít způsob, jak zastavit kamiony, které vjíždí na opravený provizorní most přes Ohři v Šemnici.

13.11.2015
SDÍLEJ:

Stav mostu v Šemnici 3 roky po jeho celkové rekonstrukci. Nájezd na most od Boru. To vše také jako důsledek nájezdu těžkých vozidel na most!Foto: Foto nyv

Náklaďáky si po silnici s omezenou tonáží a po úzkém mostě zkracují cestu, zachytávají o jeho konstrukci a ničí ho. Marné jsou neustálé stížnosti zdejších obyvatel, marné bylo i úsilí krajských politiků problém jednou provždy vyřešit.

Nyní se o to kraj pokouší znovu. Hejtman Martin Havel a náměstek Jakub Pánik (oba ČSSD) iniciovali schůzku se zástupci společnosti Karlovarské minerální vody (KMV), jejíž kamiony si právě tudy zkracují cestu. „Firma po schůzce s hejtmanem Havlem a náměstkem Pánikem zapracovala na tom, aby kamiony jejich smluvních dopravců respektovaly zákazové značky a nezkracovaly si cestu do Kyselky přes úzký, nedávno opravený šemnický most s omezenou tonáží," uvedla Jana Pavlíková, krajská mluvčí. A doplnila, že výrobce minerálek na problém nedodržování zákazu vjezdu pro těžká auta nad 13 tun důrazně upozornil všechny spolupracující dopravce a v prostorách nakládky v závodě Mattoni v Kyselce instaloval informační tabuli se znázorněním nesprávné trasy. Karlovarské minerální vody zároveň vypracovaly dodatky ke smlouvám s přepravci, podle nichž se dopravní firmy vystavují hrozbě sankce 50 tisíc korun za každé porušení zákazu vjezdu na most.

„Osm z jedenácti dopravců zajíždějících do závodu Mattoni v Kyselce dohodu podepsalo a s dalšími dvěma se ještě dále jedná. Jeden možnost zavedení smluvní pokuty už odmítl," doplnila krajská mluvčí.

Krajský náměstek Pánik opatření firmy oceňuje. „Otázkou je, zda řidiči budou zákaz v praxi dodržovat. Přestože se počet kamionů výrazně snížil už díky fotopasti, kterou u mostu namontoval Karlovarský kraj, naším definitivním cílem je nainstalovat zde s povolením Policie ČR fyzickou překážku, aby k přemostění nemohly přijet vůbec žádné kamiony," uvedl. Podle Martina Hanzla z KMV většina dopravců pochopila, že je nutná výraznější kontrola řidičů kamionů a školení k dodržování pravidel silničního provozu. Výrobce minerálek je ale přesvědčen, že zákaz porušují především zahraniční šoféři kvůli neznalosti a špatné navigaci. V příštích třech týdnech chce firma získávat objektivní data prostřednictvím agentury, která bude sledovat provoz na mostě 24 hodin denně. Podle pozorování místních občanů vjíždí na úzký most měsíčně několik kamionů. Kraj ale pracuje na přípravě informačních tabulí pro řidiče před sjezdem z hlavního silničního tahu na Bor a už zmíněné fyzické zábraně pro nákladní auta. Náměstek Pánik navíc už několikrát varoval, že pokud se nepodaří šemnický most před nezodpovědnými řidiči kamionů ochránit, jeho technický stav se zhorší a nakonec bude nutné ho z bezpečnostních důvodů pro automobily zavřít. To by byla pro obec a její obyvatele velká komplikace.

Autor: Ivana Kalinová

13.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení