Jak jste se dostala ke sportovnímu střílení?
Přes otce. My máme vlastně střílení v rodině. Nejdřív začali střílet jeho bratři, můj otec si to vyzkoušel a začalo ho to bavit. Byl na olympiádě v roce 1976, je několikanásobný mistr světa, mistr Evropy, mistr České republiky. Když mi bylo kolem třinácti let, začal střílet na zahradě ze vzduchovky. Řekl: Hele, vyzkoušej si to. Když nastřílíš 93 bodů ze sta, pojedeme na pohár na Rozhlednu. Já nastřílela přesně 93 bodů. Táta už mě nepustil ze svých spárů, i když mě to moc nebavilo. Ale když jsem si šla na stupínek vítězů pro medaile, zase jsem si říkala, že jo. Pak jsem jezdila na závody i do ciziny a začalo mě to bavit.


Máte za sebou řadu úspěchů…
Úplně první byla bronzová medaile na mistrovství ČR, jsem patnáctinásobná mistryně ČR, před pár dny jsem si přivezla poslední zlato. Mám stříbrnou olympijskou medaili z roku 2004 v Athénách, jsem vítězka světového poháru, mám bronz i stříbro z loňského mistrovství Evropy. Těch úspěchů je víc.


V poslední době se vaše jméno objevuje v souvislosti s Adopcí na dálku.
Říkala jsem si, že by bylo dobré občas někomu něčím pomoci a přispět. Arcidiecézní charita Praha má tradici a přišla mi nejdůvěryhodnější. Manžel o ní věděl a adoptovali jsme osmiletou holčičku Aničku, už jsme od ní dostali i dopis.


Často se vracíte do Aše…
Nejsem sice odtud rodačka, ale často sem jezdím za rodiči.


Kdo vás trénuje?
Dřív mě trénoval otec, až do roku 2007, pak byl rok mým osobním trenérem Břetislav Kutna, vlastně spolupracujeme dodnes, ale trénuje mě můj manžel. Ač není střelec, nikdy nestřílel a asi nikdy nebude. Pro sportovce je důležitý klid a zázemí a to mám.


Plánujete rodinu?
Věřím, že se časem dočkáme.


Jak vypadá váš denní režim?
Teď mám odpočinek, protože je mezi závody. Čeká mě finále světového poháru v Mnichově, takže dělám jen fyzičku a rehabilitaci. V sezóně trénuji čtyřikrát až pětkrát týdně tři až čtyři hodiny denně. Je k tomu fyzička, masáže a tak. Ale snažím se využít čas i jinak, strašně ráda vařím. Nedržím žádnou dietu, nechci nic dohánět prášky. Rozhodně se vyhýbám alkoholu a cigaretám a před závodem se nepřejídám.