Strážníci Městské policie Karlovy Vary pro žáky této školy zajistili velice zajímavou exkurzi na místním letišti. „Během dvouhodinové návštěvy byly děti svědky nejen startu velkého dopravního letadla, ale hlavně měly možnost nahlédnout do všech prostor pro odbavování cestujících. Kromě toho se podívaly do „zákulisí", kde zavazadla prochází bezpečnostní kontrolou," řekl velitel Městské policie Karlovy Vary Marcel Vlasák.

Z čeho ale měli žáci největší zážitek, byl rentgen zavazadel. „Odhalil vše, co jejich batůžky skrývaly," uvedl Vlasák. Rentgen ale nebyl zdaleka jediný, co děti nadchlo. Zaujal je průchod detekčním rámem, prostor pro pasovou kontrolu a vůbec i samotný vstup na plochu letiště. „Byl to pro ně nevšední zážitek," řekl Vlasák.

A jak vlastně došlo k uskutečnění této exkurze? Jak řekl velitel Marcel Vlasák, tak se uskutečnila především díky vstřícnosti personálu Letiště Karlovy Vary a také součinnosti městské policie se školou.

„Strážníci z oddělení prevence a pedagogové vnímají celou akci velice pozitivně. Je to skvělý prožitek pro osobnostní vývoj dětí. Proto se i nadále budou snažit připravovat pro děti podobné podnětné aktivity," doplnil Vlasák.