„Te, kdo se chce pyšnit titulem naší univerzity, musí být hlavně Člověk,“ říká Milan Veselý, stréc prorechtor žlutické katedry. „Pokud nesplňuje všechny předpoklady na něj kladené, není to strécovství, ale paskvil,“ doplňuje.

Skalní strécové a tetiny si podle Veselého zisk titulu považují. „Je to pro ně naplnění, a ocenění jejich dlouholeté práce,“ tvrdí prorechtor. Ve strécovském hnutí je ale podle něj i řada lidí, kteří neberou celou věc tak vážně, jak by měli. „Jsme jediná fakulta, která nežije ze státních peněz. Proto také vybíráme každý rok dvěstěkorunový poplatek. A to je pro řadu lidí moc,“ vysvětluje Veselý.

Jak se ostatní s těmito „odpadlíky“ vypořádávají? „Ještě jsme nemuseli nikoho z našich řad vyloučit. Většinou odpadnou sami,“ odpovídá dlouholetý stréc.

Nejen pro strécovské hnutí, ale pro celé lidstvo by bylo podle Veselého nejlepší, kdyby všichni byli strécy a tetinami. „To je ideální stav, kterého se ale bohužel nikdy nepodaří dosáhnout. Mezi lidmi je spousta nevraživosti, pro kterou u nás není místo. Lidem také chybí skromnost a pokora. Právě tyto vlastnosti jsou přitom pro strécovství nezbytně nutné,“ dodává Milan Veselý.