Třináct strážníků karlovarské městské policie se připravovalo na nácvik konfrontace s nebezpečným pachatelem. „Jejich speciální dvoudenní střelecko-taktický výcvik byl zaměřen na zvládání nadstandardní techniky, dovedností a postupů při ozbrojené konfrontaci," řekl Robert Churáň, velitel služby pult centrální ochrany (PCO).

„Velmi náročná střelecká cvičení rozvíjí prvky instinktivní střelby, taktické chování a přispívají k získání užitečných reakcí, které v případě konfrontace výrazně zvyšují šance na vlastní přežití, ochranu života a zdraví spoluobčanů při napadení střelnou zbraní," pokračuje velitel karlovarských strážníků Marcel Vlasák.

Městská policie v Karlových Varech dlouhodobě pracuje na budování kvalitního týmu PCO a jeho odborném růstu. Především také spolupracuje s předními odborníky.

Velitel Vlasák dodává: „Městská policie si neklade za cíl řešit primárně tyto záležitosti. Pouze doufá, že veškerý výcvik bude jakousi dobrou pojistkou. Přesto je schopnost strážníků ze služby PCO reagovat v budoucnu na podobné situace velmi důležitá, často jsou totiž první na místě konfliktu."

Cílová skupina strážníků, kteří se výcviku účastní, není podle Vlasáka parta mladých adrenalinových nadšenců. „Převážně se jedná o strážníky s délkou služby deset let a věkem kolem 35 let. Jsou to zkušení strážníci, kteří pracují s rozvahou a mají chuť dalšího odborného růstu, mnohdy na úkor svého volného času," doplnil.

Karlovarští strážníci, kteří se výcviku zúčastnili, obdrželi ve všech případech vysoké hodnocení ze strany hlavního instruktora SW&TT Pavla Černého.