Na náměstí v Bochově, kde Andrej Babiš vystoupil na jednom ze svých pěti mítinků v regionů, se sešla řada jeho stoupenců. Dorazila sem i Hanka Strnadová se svými kamarády až z Jirkova, která patří mezi odpůrce minulé i současné vlády a není příznivkyní expremiéra. Zároveň patří k odpůrcům vakcinace a před Bochovem přijela za Babišem i do Toužimi. Na mítink do Bochova dorazila například i místní občanka Blanka Zouharová, která naopak Babišovy kroky obhajuje. Redakce Deníku je požádala o menší konfrontaci názorů a zeptala se, proč si vybraly obě ženy právě takové strany rozdílných táborů.

Andrej Babiš v Karlovarském kraji navštívil i Ostrov.
ONLINE: Babiš v Karlovarském kraji. V Bochově klid, v Ostrově ostré hádky

"Pan Babiš má 60 tisíc zaměstnanců. Víte, co je to za číslo? Co by s nimi bylo, kdyby je propustili? Kam by šli? Co dál by s nimi bylo? Šli by na úřad práce?" poznamenala obyvatelka Bochova. "My jsme byli v Průhonicích, kde má Babiš svou cukrárnu. Víte kolik tam stojí obyčejný máslový croissant? Čtyřicet pět korun," prohlásila odpůrkyně Babiše. "Tak se běžte podívat do Varů a z těch cen omdlíte," reagovala Blanka Zouharová.

Zdroj: Jana Kopecká

Obě ženy se shodly, že všechno je velmi drahé a nazvaly to masakrem. "Já jsem odpůrce minulé i současné vlády. Bojovali jsme za demisi minulé vlády a teď bojujeme proti této," vysvětlila Hanka Strnadová. "Já tomu říkám pětidemolice," prohodila obyvatelka Bochova.

Na dotaz, zda za Babiše bylo lépe, odpověděla: "Mám spoustu známých, kteří u něho byli zaměstnaní a tu práci měli. Tady je s prací těžké. Mnoho lidí z Bochovska je nezaměstnaných," odpověděla a odpůrkyni nezbývalo, než jí dát v tomto případě za pravdu.