VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stromy v parku čeká kácení i ošetření

Ostrov - Radnice v Ostrově se bude snažit získat dotaci na ošetření stromů v zámeckém parku.

21.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: MÚ Ostrov

Půjde o ošetření základními zdravotními a redukčními řezy, případně jejich statické zajištění pomocí instalace bezpečnostních vazeb, čímž se zabrání možnému rozlomení koruny. Vazby budou založeny na 19 stromech.

„Součástí navržených opatření je i poměrné rozsáhlé kácení neperspektivních nebo silně poškozených stromů, z nichž některé jsou v havarijním stavu. Ke kácení bylo navrženo 63 dřevin,“ konstatoval Tomáš Čepelák, vedoucí odboru životního prostředí ostrovské radnice.

Projekt zahrnuje i doplnění nových výsadeb v zámeckém parku (celkem se v parku nachází 1.336 dřevin) po předchozím kácení poškozených stromů.
„V areálu se nachází množství provozně nebezpečných vzrostlých dřevin v alejích podél cest, rozptýleně v travnatých plochách, větší skupiny jsou v okrajových částech a podél toku říčky Bystřice.

Navržené výsadby 100 stromů stromů nezasahují do základní kompozice parku, výsadba nebude prováděna ani mezi ochrannými valy říčky Bystřice. „K výsadbě byly vybrány dřeviny převážně domácích druhů, převažují alejové listnaté dřeviny a výběr těchto druhů respektuje lokální i regionální podmínky. Rovněž je respektováno stanovisko památkářů, neboť je zámecký park evidován jako nemovitá kulturní památka,“ doplnil Čepelák.

Projekt bude podáván v rámci čtrnácté výzvy z Operačního programu životní prostředí. Na projekt je možné získat až 90 % dotaci: 85 % z Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj a 5 % ze Státního fondu životního prostředí – státního rozpočtu. Minimální spoluúčast na financování projektu žadatelem je 10 %. Potřeba finančního krytí tohoto projektu by neměla překročit 5,6 mil. Kč. Konečný termín k podávání žádostí o dotaci je 5. ledna 2010.

Realizace projektu je v případě úspěšnosti projektu a obdržení dotace plánována na roky 2011 a 2012. Předpokládané zahájení projektu bude v lednu roku 2011 a předpokládané ukončení v listopadu roku 2012.
Pro podání žádosti muselo být svoláno mimořádné zastupitelstvo dne 15. 12. 2009, které podání žádosti a tím i celý projekt jednoznačně odsouhlasilo.

Autor: Jan Havelka

21.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení