Rozhodnutí krajské vlády neodvolat Václava Sloupa z pozice náměstka pro školství přililo další olej do ohně.

„Rada Karlovarského kraje dala tak svým jednáním najevo, že názory odborné veřejnosti a občanské iniciativy nehodlá brát na zřetel. Vyzýváme proto všechny své kolegy pedagogy, rodiče našich studentů a žáků i samotné studenty, stejně jako veřejnost Karlovarského kraje, která nesouhlasí s tím, že v Radě Karlovarského kraje řídí oblast školství bývalý politruk armády totalitní Československé socialistické republiky, aby podpořili vzniklou petici za odvolání Václava Sloupa z pozice radního pro školství, mládež a tělovýchovu," uvedli iniciátoři petice z řad učitelů.

K pondělnímu odpoledni bylo pod peticí podepsáno už 1502 lidí zde.  A někteří k podpisu přidali i svůj komentář.

„Největší chybou po listopadu 1989 bylo, že KSČ a jiné variace této zločinné ideologie nezakázali. Nechápu, proč je zakázaný neonacismus a komunismus ne? Obojí je zlo, násilí, lež," napsal uživatel s přezdívkou Egís.

Další názor ve stejném duchu připojil Bachanakk: „S fašisty a s komunisty se nemluví. Na ty se musí dávat pozor! Lidé, bděte!"

Učitelé a studenti tak přistoupili na veřejný protest v takzvaném 'Palachově týdnu'. Přesný týden bude znám v průběhu příštích dní, kdy je naplánována další schůzka iniciátorů petice proti odvolání Václava Sloupa, náměstka pro školství.

Český člověk je především kreativní a tak se na internetu objevila už i písnička o celé události.

Zdroj: Youtube