Studenti SOŠ a SOU Nejdek si v hektickém předvánočním čase udělali čas a přišli potěšit seniory z Domu se zvláštním režimem „Matyáš“ Nejdek. Připravili si ve svém volném čase pěvecké vystoupení a seniorům také přinesli drobné dárky pro potěšení.

„Do Domu se zvláštním režimem chodíme pravidelně každý rok v tomto předvánočním čase. Je příjemné rozdávat radost lidem, kteří to opravdu ocení,“ řekla Lenka Vohlídalová, studentka čtvrtého ročníku oboru veřejnosprávní činnost. Poděkování za přípravu dárků patří třídě V3. a za pěvecké vystoupení Lence Vohlídalové, Mirce Chalánkové, Simoně Vondrové a Pavlu Kneiflovi ze třídy V4., Michaele Vaškové ze třídy V2. a bývalému studentovi Jakubu Fritzovi.
Aktivity tohoto druhu jsou pro studenty zdejší školy tradicí. Kromě adventního zpívání studenti také připravují mikulášskou besídku pro děti nejdeckých mateřských škol a Rodinné centrum Zvoneček. Aktivně se též podílejí na realizaci charitativních sbírek (Bílá pastelka, Červená stužka, Srdíčkový den, Tříkrálová sbírka). „Někteří studenti se také zapojují do dobrovolnických aktivit Dobrovolnického centra Vlaštovka v Karlových Varech,“ doplnila paní učitelka Bc. Barbora Částková. ⋌

Jakub Fritz, Nejdek