„Včera byl představen videospot, v němž první skupina osobností českého veřejného života (Věra Čáslavská, David Koller, Martha Issová, David Vávra, Petra Nesvačilová, Petr Vacek, David Černý) vyzývá matonku, aby opravila Kyselku – a zároveň veřejnost, aby napsala mail na info@mattoni.cz „Prosíme, opravte Kyselku!," uvedl Martin J. Kadrman, viceprezident ASORKD.

Další videospoty s různými podobami této výzvy budou následovat v průběhu týdne. „Včera, se od čtrnácti hodin konal jeden z prvních happeningů před sídlem KMV na Mariánském náměstí v Praze, kde krásná, nevinná a bezbranná Kyselka prosila slavnou ikonu orla z matonky, aby jí zachránil před jistým zánikem. Další happeningy a veřejné akce nejen v prostoru, ale i na sociálních sítích a v elektronických médiích, se připojí během pondělí a dalších následujících dní," uzavřel Kadrman.

Do záchrany Kyselky se vložila také Koalice pro Karlovarský kraj. „Rozhodli jsme se podpořit iniciativu Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR (ASORKD) Zachraňme Lázně Kyselka. Podpoříme iniciativu částkou pět tisíc korun, o kterou si snížíme prostředky na předvolební kampaň.

Zároveň se KKvK problematikou Lázní Kyselka zabývá, a to jako jedna z mála v Karlovarském kraji, ve svém volebním programu do voleb do krajského zastupitelstva," uvedl lídr KKvK Marek Poledníček.