Umprumka je stará známá keramka, jen je od letošního školního roku v novém hávu. Má nový název i weby, ale její zaměření je stále orientováno na tradiční řemesla Karlovarského kraje a ekologii.

„Líbí se mi, že je tu pestrá nabídka činností. Už jsem zkoušel nějaké chemické pokusy, kdy mi s pomocí speciální pěny zapálili ruce, a sledoval sklářské umění v přímém přenosu. U té pece jim v tom vedru muselo být náramně," sdělil své dojmy návštěvník Petr.

Akce byla pojata zčásti jako výstava a zčásti jako workshop. Děti tu braly do rukou sprej a na plátno mohly tvořit svá dílka. Každou půlhodinu pak Smetanovými sady procházely studentky oděvního designu ve svých originálních modelech.

Co se ekologické výchovy týče, zejména mezi dětmi pak vzbudila pozdvižení také užovka stromová, coby náš největší had. Tu ukazovali zástupci spolku Zamenis, který se o její ochranu na Karlovarsku stará.

Škola byla založena před více než sto čtyřiceti lety a její studenti se pravidelně účastní tuzemských a mezinárodních soutěží, ze kterých si přivážejí četná ocenění. Akce se konala od 10:00 do 16:00 pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje.

Více informací najdete na stránkách školy supskv.cz.