Vedení města Karlovy Vary se rozhodlo, že zpracuje aktuální studii proveditelnosti na využití karlovarské multifunkční haly. I tato informace zazněla v sobotu na třetím protestním mítinku proti magistrátu. „Ano, je pravda, že roční náklady budou čtyřicet až padesát milionů korun, ale je třeba se také podívat, jaké budou výnosy.

I proto nyní zpracováváme studii na halu,“ prohlásil radní Radek Novák (ČSSD). Právě on je členem týmu, který na studii pracuje. Druhým a posledním zástupcem města v této skupině je radní Václav Tomášek. „Pracují tam s námi ještě dva lidi. Pan Séman, který kdysi působil v Dragonu, a pan Suchan,“ poznamenal následně pro Deník Tomášek. Séman má v této skupině na starosti public realtion haly, Vladimír Suchan z Agentury Vlny kulturu. A jak se tito dva muži do pracovního týmu vlastně dostali? „Oni už docházeli do původních pracovních skupin,“ odpověděl Tomášek. Ty se podle něj začaly scházet už krátce poté, co zastupitelé v listopadu odsouhlasili výstavbu haly za jednu miliardu korun.

Jak radní Tomášek doplnil, realizační tým připravuje podklady pro studii proveditelnosti. „Do tří měsíců vypíšeme výběrové řízení na subjekt, který bude halu manažersky řídit,“ dodal. Právě Suchan bývá nyní opozicí kritizován, že mu město chce přispět na červencový koncert skupiny Scorpions, a to ve výši půl milionu korun. Opoziční zastupitel Jiří Kotek (ODA–SNK–ED) upozorňuje, že pokud si tak velký koncert na sebe není schopen sám vydělat, je strategie haly špatně nastavená.

Suchan však namítá, že vystoupení Scorpions je reklamou pro celé město, protože sem přijedou fanoušci i ze sousedního Německa. Sám by prý koncert finančně neutáhl, protože předběžné náklady jsou odhadovány na nejméně sedm milionů korun. „Do této skupiny jsem byl přizván jako poradce. Vedení města chtělo vědět, zda jsem schopen zařídit v hale dvacet velkých akcí za rok,“ vysvětloval Suchan. Podle něho je Agentura Vlny schopna požadavek splnit. Suchan odmítá, že by ze spolupráce s městem profitoval. „Pokud si to někdo myslí, tak trpí stihomamem,“ podotkl. Proč byl ke spolupráci přizván právě on a z oblasti kultury už město nikoho neoslovilo?

Podle něj je jediný, kdo pořádá velké akce. „Město mě oslovilo pro mé dlouholeté zkušenosti s pořádáním větších akcí, které pořádám už 16 let. Poradní činnost je bezplatná. Jestli někdy koncert v hale uspořádám, tak si jí pronajmu a zaplatím náklady, jako to činím jinde,“ dodal podnikatel. „Jistě se najdou i jiné subjekty, které budou akce chtít pořádat za stejných podmínek jako já,“ doplnil Suchan.