Postrach všech vodáků, sucho, sice povážlivě vystrkuje růžky, nicméně na většině toků v Karlovarském kraji jsou ideální podmínky. Vydržet mají minimálně do konce týdne i přesto, že podle předpovědi výrazně nezaprší.

„Právě teď je jedno z nejlepších období pro vodu. Vody je pořád dostatek a počasí je ideální, teplo bez deště," vychvaluje současný stav Míla Pražák z půjčovny vodáckého vybavení Dronte.

„O víkendu jsme s rodinou vyrazili po Ohři do Stráže a nemělo to chybu. Vody dost, počasí nádherné, v noci příjemné teploty," popsal výlet Karel Malý z Chodova.

Povrchové sucho v Karlovarském kraji zatím nemá žádné vážnější následky. Podle odborníků je to tím, že v červnu nezvykle hodně pršelo, a v zemi je tak vody dostatek. Uplynulý týden meteorologové označili za nejsušší za posledních šedesát let. Hasiči dokonce vydali přísný zákaz pálení klestí.

Situace by se ale mohla koncem měsíce změnit a hladiny řek by pak poklesly. „I tak by se nejednalo ale o nic dramatického," myslí si Pražák.

Rudolf Kovařík z klimatologické stanice v Šindelové, který pro plzeňské hydrometeorologické pracoviště shromažďuje data, tvrdí, že pěkné, a především teplé počasí vydrží nejméně ještě několik dní.

„Ve středu se mohou místy objevit přeháňky, ale ve čtvrtek už bude zase polojasno až jasno," řekl Kovařík.

Upozornil však, že o následujícím víkendu podle všeho ovládnou kraj tropické teploty.

„Už v pátek překročí třicítku. V sobotu mohou dosáhnout ještě o dva stupně více a v neděli je možné, že se vyšplhají k šestatřiceti stupňům," doplnil Kovařík s tím, že poslední den tohoto týdne se mohou opět objevit dešťové přeháňky.

Martin Polák