Připomene jím 333. výročí narození J. S. Bacha a 300. výročí jeho první návštěvy Karlových Varů a vzniku Braniborských koncertů. Koncert se uskuteční ve spolupráci s Mezinárodním hudebním festivalem J. C. F. Fischera.

Na koncertě, který začíná v 19:30, se představí Komorní soubor karlovarských symfoniků pod vedením dirigenta a cembalisty Vojtěcha Spurného, jako sólisté sopranistka Lucie Kaňková a trumpetista Miroslav Smrčka, flétnistka Michaela Petrová a koncertní mistr houslista Jakub Sedláček.

Koncert uvede Suita č. 3 z cyklu Le Journal du Printemps Johanna Caspara Ferdinanda Fischera. Fischer je skladatelem relativně neznámým, neboť se dochovalo jen málo jeho skladeb, patří však k nejvýznamnějším skladatelům 17. a raně 18. století. Jeho dílo oživuje festival nesoucí jeho jméno a pořádaný od roku 2015 v Karlovarském kraji.

Poté zazní chrámová Kantáta č. 51 Jauchzet Gott in allen Landen Johanna Sebastiana Bacha. Vyznačuje se mimořádně náročnými party sopránu a trubky a patří k nejkrásnějším a nejčastěji prováděným Bachovým kantátám.

Vyvrcholením koncertu bude provedení Třetího, Pátého a Šestého koncertu z cyklu šesti Braniborských koncertů.