Těch se do zbrusu nových chatek s vlastním sociálním zařízením vejde až 150. Město do oprav a obnov investovalo přibližně 40 milionů korun.

Jako poslední se rekonstrukce dočkala společenská budova. Její přestavba a modernizace stála tři miliony. „Jsou zde dvě klubovny pro děti po 20 místech. Nahoře je půda coby skladovacích prostor a ve vyšší budově je připravená sušárna, kdyby bylo potřeba. Areál je nyní kompletně zrekonstruovaný, několik etap probíhalo již od roku 2009," uvedla Šárka Märzová, ředitelka ostrovského městského domu dětí a mládeže (MDDM).

„Od července už mohou děti přijet do letního tábora, který město zrekonstruovalo za přibližně 40 milionů korun," řekl starosta Pavel Čekan. Tábory v Manětíně organizuje ostrovský městský dům dětí a mládeže, do Manětína přijíždí pět třináctidenních turnusů dětí nejen z Ostrovska," dodal Čekan.

Letos mohou děti přijet na turnusy zaměřené například na sport nebo ekologii.

„Poptávka po táborech je obrovská. Na základě loňských přihlášek jsme museli letos zrušit pobyty rodičů s dětmi, které tu probíhaly posledních 14 dní prázdnin, a nahradit je dalším turnusem," doplnila ředitelka Märzová.

Na posledním turnusu je podle ní aktuálně ještě několik volných míst. Tématem letošních táborů budou piráti.

Kromě tábora v Manětíně pořádá MDDM ještě příměstské tábory, zaměřené na sport a ekologii.

Tábor v Manětíně fungoval již od roku 1972. Původně tam stála hospodářská budova s kuchyní, kde se topilo v kamnech, venkovní jídelna, plechové sprchy a kadibudky.

Táborníci bydleli v asi 60 stanech s podlážkou. Stany nahradilo 25 moderních chatek, v každé z nich jsou dva oddělené pokoje se třemi lůžky a sociální zařízení. Kompletní rekonstrukcí prošla i kuchyň, vznikla venkovní jídelna a takzvaná marodka. Celková kapacita tábora je asi 150 lidí.

Během června a září mohou areál v Manětíně využívat také školy na školní výlety. Město chce areál nabízet například i pro pořádání škol v přírodě a v budoucnu případně i pro komerční využití.