Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se mohou těšit diváci 43 kin, která se zapojila do jedinečného projektu Tady Vary 2023/24 po celé České republice. Speciální večer si hosté užijí vždy jednu středu v měsíci od října 2023 do května 2024, a to ve stejný okamžik ve všech 43 kinech najednou. Na programu budou české předpremiéry výrazných světových filmů, které splňují přísná kritéria, kladné hodnocení kritiky a úspěch u diváků.

Filmovou sezónu zahájí 18. října 2023 vítěz Zlaté palmy v Cannes, snímek Anatomie pádu. Diváci se mohou těšit na filmy Umění jíst a milovat nebo Napoleon, před Vánocemi pak na obnovenou premiéru Lásky nebeské. V jednání je také jarní uvedení filmu Duna: Část druhá.

Petr Bursík
Náměstek Bursík by měl být obžalovaný za zmanipulování veřejných zakázek

Výjimečný koncept Tady Vary 2023/24 proběhne nově v podobě “filmové sezóny”. Půjde o cyklus deseti předpremiér prémiových filmů, které se odehrají v předem daných středečních termínech. Letos se diváci mohou těšit na čtyři konkrétní tituly, další program sezóny bude oznámen před koncem roku. “Smyslem akce je připravit divákům sérii mimořádných zážitků, prohloubit jejich vztah ke kvalitnímu filmu a povzbudit je k pravidelnější návštěvě kin ve všech krajích v republice,” uvedl výkonný ředitel karlovarského festivalu Kryštof Mucha.

Výběr filmů se pohybuje na hranici mezi divácky přístupným artovým filmem a tím nejkvalitnějším a nejchytřejším mainstreamem. "Ve skladbě programu jsme velmi ambiciózní a jsme rádi, že www.kviff.com díky spolupráci s distributory jako jsou Falcon, CinemArt, Aerofilms či Vertical Entertainment můžeme představit dlouho očekávané tituly Napoleon režiséra Ridleyho Scotta s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli nebo vítěze festivalu v Cannes Anatomii pádu,” doplňuje umělecký ředitel MFF KV Karel Och.

Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová a starosta Kusatsu Nobutada Kuroiwa podepsali deklaraci
Karlovarští politici si vyrazili do Japonska. Oslavovali výročí partnerství

Akce má za cíl podpořit celoroční návštěvnost kin a kvalitních filmů. Termíny projekcí a seznam kin najdete na stránkách Tady Vary. Na celou sezónu tohoto filmového počinu je od 19. září v prodeji zvýhodněné předplatné. Vstupenky bude možné zakoupit i jednotlivě, ale jen několik dní před představením a pouze v kinech, která nevyprodají předplatitelé.

Každá projekce bude mít přidanou hodnotu v podobě červeného koberce ve všech 43 kinech a také slavnostní úvod, který se bude konat v jednom z kin a bude přenášený do všech sálů v republice. U vybraných titulů pak bude následovat živě přenášený interaktivní dialog s tvůrci.

Program podzimní filmové sezóny 2023:

18. 10. 20:00 Anatomie pádu, režie Justine Triet, Francie

1. 11. 20:00 Umění jíst a milovat, režie Anh Hung Tran, Francie

22. 11. 20:00 Napoleon, režie Ridley Scott, Velká Británie

13. 12. 20:00 Láska nebeská, režie Richard Curtis, Velká Británie, USA, Francie