Tanec, to je opojení, skvělé protažení celého těla v rytmu hudby, ať jakékoli, ale také dřina, přemáhání a osobní disciplína. A kdo tanci propadne, už u něj zpravidla zůstane. Tomuto současnému modernímu pohybovému trendu, který tolik zpopularizovala oblíbená televizní show Star Dance, už před lety propadli manželé Alena a Jan Prudíkovi z Karlových Varů, kteří už v osmdesátých letech minulého století kolem sebe shromáždili skupinu tanečních nadšenců a začali se věnovat výuce tance pro děti i mládež. Taneční studio Fontána Karlovy Vary, které založili před čtyřiceti lety, se může pochlubit četnými oceněními, včetně ceny primátora města Karlovy Vary, kterou Jan a Alena Prudíkovi získali za celoživotní práci s mládeží v Karlových Varech. A vychovali si i následovníky.

close Mladí tanečníci. info Zdroj: Taneční a jógové studio Fontána Karlovy Vary zoom_in Mladí tanečníci.

V roce 2010, po návratu z ciziny, otevřela Taneční studio Fontána s novými kurzy dcera manželů Prudíkových Veronica Pródis (Veronika Prudíková). První lekce tance vyučovala Veronika na základních a uměleckých školách Libušina, J. A. Komenského, Dukelských hrdinů, Svahová, SŠ SOAP a na uměleckých školách ZUŠ Karlovy Vary, ZUŠ Chodov a ZUŠ Ostrov. „V roce 2015 zrekonstruovala prostory v Karlových Varech v ulici Na Vyhlídce. Studio se od tohoto data věnuje modernímu tanci, baletu, jazzovému tanci, společenskému tanci, vyučuje rovněž MTV Dance, acrojógu, jógu - Hatha jógu, Ashtanga jógu a Kundalini jógu. Pestrá nabídka kurzů nabízí veškeré pohybové vyžití pro děti, mládež i dospělé, taneční kurzy tance, umění a jógy, s návazností na zdravý životní styl. Od roku 2020 provozuje Taneční studio Fontána Alenka Prudíková," vysvětlil Jan Prudík.

Celoživotní láska k tanci a pohybu rodiny Prudíkových nezůstala bez úspěchů. Na jaře roku 2024 získalo Taneční studio Fontána Karlovy Vary několik výrazných ocenění na regionálních i celorepublikových tanečních soutěžích. Na soutěži Taneční skupina roku v Plzni se choreografie „Cesta do Paříže“ umístila na 2. místě, čímž získala účast na Mistrovství Čech v Praze. Na tanečním Mia Festivalu v Chebu získala Fontána v kolektivních i sólových choreografiích pět prvních míst, tři druhá a dvě třetí místa.

Jako nejúspěšnější účastník soutěže v Chebu obdržela Fontána nominaci na GRANDFINÁLE Mia Festivalu v pražské Lucerně, kde se představí šest choreografií ve všech věkových kategoriích od dětí přes juniory až po dospělé. Na Mistrovství Čech Tanečních formací v Chomutově obsadila Fontána s choreografií „Diablo“ 2. místo. Talentovaný tanečník Šimon Matoušek, který tančí sóla v několika choreografiích, získal na mistrovství republiky v sólových vystoupeních 3. místo. Díky vlastní pracovitosti, talentu a péči trenérů ve Fontáně uspěl Šimon v náročných přijímacích zkouškách na Pražskou taneční konzervatoř.