Nevyhovující technický stav vozidel byl nejčastějším prohřeškem motoristů, které policisté kontrolovali v rámci posledních dvou dopravně bezpečnostních akcí na Karlovarsku. Potvrdil to Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů.

Muži zákona si na motoristy „vyšlápli“ 17. (denní akce) a 18. (noční kontrola) března. Při obou dopravně bezpečnostních akcích zkontrolovali celkem 324 vozidel, u jejichž řidičů zjistili 59 přestupků. Technický stav vozidel byl příčinou celkem devatenácti pokut.

„První den to bylo 39 přestupků. Čtrnáct motoristů překročilo maximální povolenou rychlost, patnáct lidí nepoužilo bezpečnostní pásy, technický stav byl takříkajíc na tapetě ve dvanácti případech,“ popsal výsledky prvního dne Valenta.

Dvacet motoristů na místě zaplatilo blokové pokuty v celkové výši 10 500 korun, osmnáct jich odjelo se složenkami vypsanými na 18 500 korun. Jednoho hříšníka, který překročil maximální povolenou rychlost více než je zdrávo, pak policisté postoupili k vyřešení příslušnému správnímu úřadu. Na celkové částce vybrané na pokutách se 17. března nejvíce podíleli právě rychle jedoucí motoristé. Zaplatili celkem 17 500 korun.

V noci z 18. na 19. březen pak hlídky zastavily celkem 142 vozidel, přestupek spáchalo dvacet motoristů. Rekordmanem byl opět motorista, který jel příliš rychle. Byl sice jediný, kterého policisté „vyhmátli“, ale zato zaplatil pokutu ve výši 2500 korun. „Celkem policisté udělili pokuty za 8400 korun. Třináct řidičů zaplatilo na místě, šest si odvezlo složenku a prohřešek posledního z hříšníků vyřeší úředníci,“ doplnil Valenta.

Tentokrát hrál prim technický stav vozidel, který byl příčinou sedmi sankcí. Vedle už zmiňovaného překročení maximální povolené rychlosti řešili policisté i jednoho nepřipoutaného motoristu a jednoho, který vyjel na silnice bez řidičského průkazu