„Ruku k dílu přidali i samotní úředníci, kteří si nyní připravují svoje kanceláře. Proto je tu tolik lidí," vysvětluje starosta Pavel Čekan s tím, že cvrkot pomalu končí. „V pátek bude hotovo," říká.

Samotné stěhování do nových prostor z Výškovky začalo v červnu, kdy jako první byl stěhován archiv. „Kompletní stěhování vyjde na přibližně 400 tisíc korun," vysvětlil starosta. Mezi poslední nedodělky patří i instalace dalších dvou obrazovek v zastupitelském sále. „Ty jsou stále někde zabalené, stačí je jen umístit na své místo," komentoval situaci Čekan.

Nová radnice s sebou nese i nejednu raritu. Mezi dědictví, co tu zanechali žáci průmyslové školy, patří i stroj na pohánění zvonů umístěných ve věži. A to ne ledajakých. „Oba zvony pohání motorky ze stěračů Škody 1203. Zatím nefungují, ale to je jen chybějící autobaterií, která pohání celé soukolí," dodal starosta.

V nové budově se myslí i na zlozvyk některých úředníků. „Původně jsme na to nemysleli, ale nakonec jsme pro kuřáky našli místo," udělal radost některým svým podřízeným Čekan. Tyto úředníky tak čeká za jejich neřestí cesta do sklepa. Prostory radnice nebudou jen úředním místem. Budova totiž také obsahuje výstavní síň, kde bude od pondělí přístupná výstava Stříbrná stezka.

Celá rekonstrukce nové dominanty Ostrova trvala 26 měsíců a vyšla na 177 milionů korun. Stará budova městského úřadu bude sloužit ještě měsíc svému účelu. „Zastupitelstvo odsouhlasilo prodej staré radnice za 7,5 milionu korun, a to panu Štěpánkovi, kterému patří i takzvaná Výškovka," dodal starosta. Pro nové doklady si na zámeček můžete přijít už v pondělí 18. srpna, kdy se kompletně otevře.