Stavba je projekčně a realizačně rozdělena na dvě etapy, z nichž ta první právě finišuje. Stavaři v ní budovali nové objekty zázemí tenisového klubu. Druhá etapa řeší opravy a úpravy tenisových kurtů a vybudování demontovatelné nafukovací tenisové haly přes tři tenisové kurty.

V sokolovském tenisovém klubu vychovávají řadu let talenty a poskytují zázemí rekreačním tenistům. Mezi jejich svěřenkyně patřila například i známá tenistka Markéta Vondroušová.

Město v současnosti poslalo na opravu areálu, který je na sokolovském Baníku, zhruba 14 milionů korun. „S tenisty jsme se domluvili. Nemáme ani žádné výtky k tomu, jak je areál navržený. Od počátku jsme to konzultovali,“ říká místostarosta Sokolova Jan Picka.

V hlavní budově jsou umístěny šatny se sociálním zázemím, rozcvičovna, kancelář vedení klubu a společenská místnost. Skladová budova je určena pro údržbu kurtů nebo letní skladování nafukovací haly. Druhá etapa sestává z revitalizace pěti kurtů, rekonstrukcí odvodnění, zhotovení kotvení pro nafukovací tenisovou halu a z dodávky nafukovací haly.