Řezbářský plenér

Od středy můžete vidět české a saské řezbáře, jak budou motorovými pilami vytvářet dřevěné pohádkové postavičky a lavičky. Jejich umění můžete vidět na prostranství u první boudičky Ježíškovy cesty až do soboty. Buďte opatrní, příliš se k nim nepřibližujte.

Kostel sv. Anny

V pátek bude znovuotevřen kostel sv. Anny, který prošel náročnou celkovou rekonstrukcí.

Milovníci vážné hudby si mohou již dnes zakoupit lístky na sobotu 24.července na zahajovací koncert Mezinárodního hudebního festivalu J. C. F. Fischera 2021 od 19 hodin. Poté je pro milovníky českých filmů připraveno promítání filmové komedie Ten, kdo tě miloval, ve které můžete v několika záběrech vidět vnitřní prostory kostela sv. Anny těsně před jeho rekonstrukcí. Komedie bude promítána od 22 hodin.

A aby toho nebylo náhodou málo, v neděli 24. července si v kostele můžete od 14,30 hodin poslechnout hudební vystoupení pěveckého sboru Chorensemble Oberwiesenthal a od 15 hodin se zúčastnit Mše svaté, kterou bude sloužit Mons. Tomáš Holub.

Anenská pouť

Ti, kteří budou mít čas jen v sobotu, ochuzeni nebudou. Na renesančním náměstí Božího Daru pro vás bude připraven jubilejní desátý ročník Anenské pouti. K vidění budou řemeslníci, výrobci a umělci z celých Krušných hor.

Máme pro vás 3 tipy, proč vyrazit právě na Anenskou pouť.

Prohlédněte si více než 60 expozic a prezentací krušnohorských produktů, ochutnejte krušnohorské dobroty, nebo produkty místních pivovarů.

Zaposlouchejte se do zvuku flašinetu a písniček z dob našich dědečků a babiček (vystoupení v 11 a 13 hodin před budovou radnice), nebo můžete vyslechnout pohádkové vyprávění o vílích námluvách v podání Ochotnického spolku Ostrov (14 hodin). Vždyť právě na Božím Daru se narodil a žil nejznámější písničkář Krušnohoří Anton Günther, od jehož narození letos uplynulo 145 let. A jeho písně zní zejména na saské straně Krušných hor dodnes.

Šikovné i nešikovné děti se mohou zapojit do výtvarných a řemeslných dílniček a vytvořit originální dárek, které maminky zaručeně nevyhodí.

Kompletní program slavnostního červencového „Božídarského víkendu“ najdete na www.bozidar.cz. 

Na akcích se finančně spolupodílí Evropská unie prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj a Karlovarský kraj. Za tento dobrý skutek jim z Božího Daru zasíláme velké poděkování.

Parkování ve městečku je zakázáno! Vjezd bude z důvodu konání Anenské poutě omezen.

Pro návštěvníky jsou připravena velkokapacitní vyhrazená parkoviště, například Kapka naproti čerpací stanici Boží Dar. Cena: Kč 100/celý den (první hodina zdarma). Prosíme o ohleduplnost k ostatním a dodržování platných hygienických pravidel, která jsme si díky koronaviru rychle osvojili.

Tým Infocentra Boží Dar