Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé v Chodově se brání peticí proti prodeji tepla

Chodov – Aktéři petice chtějí psát i na úřad pro hospodářskou soutěž. Až budou mít dost podpisů, předají je zastupitelům.

18.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Petice proti záměru města, kterým je prodej podílu v teplofikačním zařízení, koluje v těchto dnech mezi lidmi v Chodově. Aktéři petiční akce dokonce své stanovisko otiskli v místním periodiku, Chodovských novinách. Její podobu navíc zveřejnili na internetu, kam mohou zájemci připojovat své podpisy.

„Touto peticí žádáme, aby zastupitelé přehodnotili záměr prodeje nemovitého a movitého teplofikačního majetku města Chodova a následně zamítli všechny nabídky ke koupi. Z dlouhodobého hlediska to není výhodné jak pro město, tak pro občany Chodova,“ argumentuje petiční výbor, jehož mluvčím je Ladislav Paštéka. Ten je zároveň vydavatelem Chodovských listů.

„Současné zastupitelstvo si možná chystá peníze pro megalomanskou kampaň před volbami, a proto ochotně přistoupilo na záměr prodeje teplofikačního majetku za každou cenu. V první řadě vůbec nechápu, jak někdo může prodávat něco, co mu může vydělat víc peněz, než dostane za samotný prodej. Celá akce je vyhlášena účelově a nikdo jiný než současný provozovatel ani nemůže podat nabídku, protože nemůže mít podklady, aby sestavil nabídku dle kritérií vyhlášených městem,“ píše se v textu, který vyšel v Chodovských novinách a redakci Sokolovského deníku ho zaslal vydavatel Paštéka.

O co jde?

Město Chodov a zdejší teplárenská společnost Marservis jsou již několik let zaklesnuti do soudní pře. Radnice se totiž roky snažila vypovědět firmě stávající nájemní smlouvu a předat službu jinému provozovateli. To Marservis nechtěl a důvody k ukončení poměru označil za neopodstatněné. Nyní firma projevila zájem o koupi teplofikačního majetku.
Koncem ledna zastupitelstvo na možný prodej podílu kývlo. Stanovilo si podmínky a určilo minimální cenu 70 milionů korun. Následně město nabídku zveřejnilo. Objevil se však pouze jediný zájemce – firma Marservis.

Zalepenou obálku s nabídkou včera radní otevřeli na svém neveřejném zasedání. „Firma splnila stanovené podmínky. Teď musíme o výsledku informovat městské zastupitelstvo. Zveřejňovat podrobnosti v tisku ještě před tím, než se o tom dozví, by nebylo správné,“ vysvětlil starosta Chodova Josef Hora, proč neprozradí sumu, kterou Marservis nabídl.
Definitivní slovo o prodeji budou mít zastupitelé. Nejbližší termín jejich rokování je 23. března. Tam ale zřejmě ještě hlasovat nebudou. Spíše prodiskutují nejnovější výrok Krajského odvolacího soudu v Plzni týkající se dlouholetého sporu s Marservisem. „Byl jsem u soudu a vyslech rozsudek. Než budeme mít v ruce oficiální znění, tak bych ho nerad komentoval. Mohu však říci, že z mého osobního pohledu je pro nás dobrý,“ uvedl Hora.
Mluvit konkrétněji o soudu nechtěl ani jednatel Marservisu Petr Filipčík. Předložení nabídky o koupi však potvrdil. „Náš zájem je v tomto směru trvalý,“ uvedl Filipčík.

Reakce

A jak výroky aktérů petice vnímá vedení města? „Co se týká zmíněného článku v Chodovských novinách – nebudu na lži a výmysly nijak reagovat. I když se přiznám, někdy se musím trochu přemáhat,“ odpověděl místostarosta Chodova Stanislav Pochman. „Já Chodovské noviny ze zásady nečtu a jejich výroky mě nezajímají,“ konstatoval starosta.

A jaký tah chystá petiční výbor? „Petici zastupitelům předáme teprve až budou o prodeji jednat. Zatím máme čas na sbírání dalších podpisů. Plánujeme také více podpůrných akcí,“ prohlásil odhodlaně Paštéka. „Celou záležitost navíc hodláme předložit jako podnět úřadu pro hospodářskou soutěž,“ doplnil.

Ne každý však v Chodově o petici slyšel. „Něco jsem o tom prodeji již četl. S peticí mě ale zatím ještě nikdo neoslovil,“ řekl jeden z obyvatel města Petr K.

Autor: Milan Hloušek

18.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Ilustrační foto

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Jazzfest uvede další koncert v Galerii umění Karlovy Vary

Karlovy Vary - Jazzfest 2017 je v plném proudu a jeho účastníci přivádějí své posluchače na ta nejkrásnější místa po celých Karlových Varech. Ani středeční koncert nebude výjimkou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení