Antonio Banderas, Robert De Niro nebo Gregory Peck. To jsou jen některá jména hereckých hvězd, které navštívily Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Právě s nimi se na fotografiích nyní mohou setkat návštěvníci hotelu Thermal.

„Thermal k filmovému festivalu určitě patří. Proto jsme se rozhodli fotky návštěvníků zde vystavit. Domnívám se, že právě filmový festival by bylo dobré více zviditelňovat a upozorňovat na něj i během roku,“ konstatoval Josef Pavel, generální ředitel hotelu Thermal.

Snímky do galerie hereckých osobností dodala fotografka Zuzana Mináčová. „Fotografuje na festivalu přes čtyřicet let, takže jsme se s ní domluvili. Spolupráce byla bezproblémová a i prezident festivalu Jiří Bartoška s tímto nápadem souhlasil,“ dodal Pavel.

Fotogalerie by se ještě postupně měla rozšiřovat. „Prostory na to jsou, takže určitě bude dobře, když budeme pokračovat. Navíc snímky jsou neodnímatelné a hlídané, takže nehrozí ani jejich poškození nebo ztráta,“ dodal ředitel Thermalu.

Galerii pochválil také Werner Hauptmann, primátor Karlových Varů. „Jsme určitě městem filmu, takže myslím, že podobné aktivity jsou velmi příznivé a je dobře, že fotogalerie vznikla,“ uvedl primátor.