Podle mluvčího Jana Kopála všechny podněty prověří odbor technický magistrátu a provede nezbytná opatření.
„Chodník v ulici Stará Kysibelská u zastávky Blahoslavova v Drahovicích je rozbořený tak, že se po něm nedá chodit. To je opravdu na zabití. Co máme dělat, aby jej město opravilo?" obrátila se na Deník Lenka z Karlových Varů. Podle Jana Kopála, mluvčího magistrátu, zde město nejprve provede kontrolu na místě. „A zařadíme chodník do ročního plánu oprav," doplnil mluvčí.
Na upozornění, že lidem chybí přechod na Staré Kysibelské u zastávky Konečná (u Penny marketu) v Drahovicích, a ptají se, zda se s tím dá výhledově něco dělat, uvedl, že magistrát zjistí možnosti zřízení přechodu v tomto místě. Příliš šancí na změnu ale lidem nedává.
„Dá se předpokládat, že nebudeme příliš úspěšní. Pro zřízení přechodů totiž existují předpisové podmínky, mezi něž patří frekvence pěších i vozidel. Pokud místo tato kritéria nesplní, Policie České republiky zřízení přechodu nepovoluje. Ale určitě tento požadavek občanů projednáme," doplnil mluvčí.
Jenomže problémy s chodníky jsou i v obchodním centru města a také v lázeňské zóně.
Například chůze po Masarykově třídě vyžaduje od lidí velkou pozornost. Dlažba nedoléhá a vyčnívá. Přidá-li se sníh a náledí, je to boj o každý metr. A aby toho nebylo málo, dlažba se začala propadat. Přímo u redakce Deníku se objevila díra jako hrom. Na upozornění, co se stalo a že při vstupu do redakce hrozí lidem nebezpečí úrazu a minimálně zlomená noha, magistrát reagoval okamžitě. A ještě v den nahlášení havárie. „Místo jsme dočasně opatřili příslušným značením, aby chodci byli upozorněni na závadu. Opravu provedeme, jakmile to počasí dovolí, tedy až přestanou mrazy," vysvětlil mluvčí.
Uvolněné dlažební kostky v Divadelní ulici, které by při odrazu od kol projíždějících vozů mohly lidem ublížit, to už je téměř karlovarský evergreen. „Ano, situaci v Divadelní a navazujících dlážděných ulicích sledujeme. Ale opět. Do promrzlé půdy nelze dost dobře dlažbu bezpečně usadit, budeme opravovat, jakmile to podmínky dovolí," vysvětlil Jan Kopál.