Jde o havárii vodovodní roury, která praskla. Když zde teplárna koncem letošního léta opravovala horkovodní potrubí, odkryli větší část vodovodních trubek. Pak se vše zahrnulo a půda si sedala," vysvětlil Petr Lysák ze společnosti Vodovody a kanalizace. A řidiči tak v tomto úseku na třídě Davida Bechera musejí opět zvýšit pozornost.

Zatímco ale oprava teplovodu trvala téměř dva měsíce, Vodárny a kanalizace ji podle Lysáka zvládnou v daleko kratší době. Včera už zde dělníci pokládali asfalt. Omezení v této ulici tak trvalo necelý týden. To Karlovarská teplárenská se s opravou horkovodu mořila, práce se prodloužily téměř na dva měsíce a dopravní omezení na této frekventované třídě se stále prodlužovalo.

„Podmínkou bylo zachování průjezdnosti komunikace v ulici Dr. Bechera v minimální šíři tři metry. Toto bylo zajištěno dočasným omezením parkování v části ulice Dr. Bechera, přičemž nezbytně dlouhý úsek je označen dopravním značením," uvedla tehdy mluvčí magistrátu Helena Kyselá. Částečné omezení provozu bylo pro řidiče obrovskou komplikací. Jáma totiž zabrala téměř celou silnici. A lidé teď žasnou znovu. „Vždyť to tady nedávno opravili, proč to zase rozkopávají?" rozčílil se jeden z nich. Motoristům a chodcům se vedení města za způsobené komplikace znovu omlouvá. „Možná, až vodárny opraví vodovodní rouru, praskne zde telefonní kabel. To místo prostě havárie přitahuje," zavtipkoval si Jan Kopál, mluvčí magistrátu.