Autor smyšleného rozhovoru s karlovarským radním Václavem Tomáškem (ODS), který se v sobotu objevil na portálu www.kvarena.cz, sice pobavil některé návštěvníky serveru, zásadně ale pobouřil samotného údajného respondenta Tomáška. Ten totiž Deníku oznámil, že věc předá policii. „Právě se vracím z Itálie, kde jsem neměl možnost využívat internet. O žádném rozhovoru nevím. Jste první, kdo mi to říká,“ reagoval nejdříve radní, který je zároveň jedním ze dvou jednatelůKVAreny.

Redakce mu proto přečetla některé pasáže, ve kterých se má Tomášek například přiznávat, že za všechno vděčí Milanu Zádamskému, že to byl právě on, kdo radního protlačil do politiky a že pro něj Tomášek pracuje jako bílý kůň. „Tak to už je trochu moc, to už překračuje všechny meze. Budu se bránit a věc předám policii,“ rozzlobil se Tomášek. Stránky vyrobila pro městskou společnost KV Arena, která bude v budoucnu jediným vlastníkem multifunkční haly, karlovarská firma ISZOS International. Ta rozhovor ze stránek stáhla v neděli krátce po obědě. „Měli jsme kvůli tomu pohotovost a záležitost jsme okamžitě řešili. Stránku nenapadli ale žádní hackeři.

Někdo pouze využil přístupové heslo. To znali představitelé magistrátu, kteří si je od nás převzali,“ poznamenal jednatel firmy Lubomír Andrášik. Ten se včera dopoledne sešel s Milanem Bártlem (ODS), který je členem pracovní skupiny na halu. „Navrhl jsem určitá opatření, která jsem ale žádal už v minulosti. Okamžitě jsme tak změnili přístupová hesla. Odmítl jsem je ovšem znovu poskytnout lidem z radnice. Nyní je tak znám pouze já, můj kolega a bůh,“ upřesnil jednatel ISZOS. Andrášik zdůraznil, že za provoz stránek nebyla jeho firma odpovědná. „My jsme je pouze vyrobili, nebyli jsme ale jejich administrátory, to znamená, že jsme je nespravovali. I tuto věc jsme dnes řešili s panem Bártlem.

V budoucnu by měli být vybráni dva zaměstnanci KV Areny, kteří budou za stránky zodpovědní,“ vysvětlil Andrášik. Ten má svou představu, kdo by mohl za umístěním rozhovoru stát. „Nemáme žádné podezření, jenom podklady, které můžeme předat policii. Sami ale trestní oznámení dávat nebudeme, protože naši firmu nikdo nepoškodil,“ dodal.