Karlovarský zastupitel a radní Václav Tomášek (ODS), který je spojován se zločineckým gangem Milana Zádamského, je přesvědčen o tom, že nemá jediný důvod odstupovat z politických funkcí. „Dokud Zádamskému a dalším zatčeným policie vinu neprokáže, nic špatného podle mě neudělali,“ tvrdí vysoce postavený karlovarský politik.

Jak dlouho jste členem Občanské demokratické strany?
V ODS jsem členem už čtyři roky.

Věděli vaši straničtí kolegové o vašich obchodních kontaktech se Zádamskými?
Ano, osobně jsem jim to sdělil. Nic jsem netajil. Hovořil jsem o tom například s Jiřím Hejdou a Arnoštem Donthem.

Neuvažoval jste po zveřejnění informací o tom, že gang kolem Milana Zádamského policie podezírá z toho, že na Karlovarsku a Sokolovsku fyzicky a psychicky vydírali místní podnikatele, odstoupíte ze svých funkcí? Vždyť jeden ze svědků vás přímo nařkl z toho, že jste se na vydírání s už zatčenými šesti členy gangu osobně účastnil?
Nemám jediný důvod odstupovat. Nic jsem neudělal a ve funkcích zůstanu. Nyní musejí konat soudy a policie. A ten svědek? K němu se vůbec nebudu vyjadřovat. Pouze jsem mu nabídl, zda by nechtěl ve své herně umístit mé automaty.

Na veřejnosti se hovoří o tom, že členství v radě města vám koupil právě Milan Zádamský. Je to pravda?
Ne, členství v radě mi nikdo nekoupil.

To je tak jednoduché, stát se členem rady města? Kdo z ODS vás na tuto funkci tedy navrhl?
Mě politika vždycky bavila a já jsem tuto funkci vykonávat chtěl. Takže jsem radním. Pochopitelně k tomu byla třeba shoda členů celé karlovarské ODS.

V čem podnikáte?
Podnikám na živnostenský list v pronájmu průmyslového zboží a jsem obchodním zástupcem jedné pražské firmy.

Jde však v podstatě o pronájem výherních automatů?
Ano. V tomto oboru podnikám už asi třináct let. Proto jsem také vždy otevřeně deklaroval, že rodinu Zádamských znám. Vždyť děláme ve stejné branži.

Jste ale také radním. Hlasoval byste pro omezení počtu heren v Karlových Varech? Čím dál více sílí kritika, že je jich zde už příliš mnoho…
Určitě ne. Vždyť z toho městu plynou do pokladny ohromné peníze. Jenom díky výherním automatům má město v rozpočtu o třináct milionů více. To se vám zdá málo? Přece nebudeme zakazovat něco, co vydělává peníze. (Pozn. red.: podle informací mluvčího radnice Kaválka jde ročně z výherních automatů do městské kasy přes 26 milionů Kč.)

Nevidíte to jako střet zájmů? Nežádal vás Milan Zádamský, abyste za něj v radě města lobboval a další nebytové prostory na herny mu dohodil?
Střet zájmů v tom nevidím a pro Milana Zádamského jsem na městě a v radě nikdy nic nezařizoval.

Popřete i informaci, že jste byl podmínečně odsouzen?
Ano, já mám trestní rejstřík čistý.

Ano, ale tresty jsou v rejstříku po určité době smazány. Takže jste nikdy nebyl v podmínce?
Opakuji. Já mám trestní rejstřík čistý a nikdy jsem nebyl odsouzen…

Takže jste nikdy nebyl v podmínce?
Proč se ptáte znovu? Vždyť říkám, že jsem nikdy nebyl odsouzen a mám trestní rejstřík čistý.

Jak se nyní cítíte? Nemáte špatné svědomí?
Jak asi? Nic špatného jsme neudělal, přesto jsem pro všechny jako sci–fi. Z policie strach nemám, a kdybych měl špatné svědomí, tak bych do politiky vůbec nevstoupil.