Festival plný přednášek, filmů, hudby i jazykových kurzů finštiny startuje od čtvrtka 6. do soboty 8. října v hotelech Thermal a Pupp.

„V letošním roce se nám přihlásilo do soutěže přes 300 snímků, velkou radost máme i z početně zastoupené zcela nové kategorie amatérského krátkého videa. Festival je navíc letos propojen s několika odbornými platformami agentury CzechTourism, například Fórem cestovního ruchu. Zastoupeny budou letos i edukativní a vzdělávací programy a v rámci Tourfilmu vyhlásíme i vítěze o nejoblíbenější DestinaCzi," uvedla ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.

Dopolední programy pro školy budou hostit nejen kinosály a foyer hotelu Thermal, ale nově i planetárium, coby moderní kupolové 3D kino, kde bude k vidění pravá finská polární záře.

Návštěvníci se mohou těšit na režiséra Viktora Tauše, herce Kryštofa Hádka či horolezeckou legendu Kurta Diemberga, který jako jediný žijící člověk planety uskutečnil dva prvovýstupy na osmitisícovky.

V pátečním programu se dále objeví třeba i přednáška o pravém obydlí Santa Clause v Laponsku a spisovatel Ondřej Neff a Ljuba Krbová předají své zkušenosti s cetováním na vlastní pěst.

Ve víkendovém programu nemůže chybět ani trabantí putování s Danem Přibáněm či další workshopy.

„Mezi soutěžní snímky se nám přihlásily i ty ze zemí jako Pakistán, Bahamy nebo Chorvatsko. Zároveň se na Tourfilmu ukáže kolem čtyřicítky tvůrců těchto spotů a dokumentů, kteří si je sami uvedou," doplnil programový koordinátor festivalu Jiří Králík s tím, že předzahájení celého festivalu bude už ve středu 5. října od 17:00 v karlovarském kině Drahomíra.

Program Tourfilmu, medailonky členů poroty i vystupujících naleznete na www.tour-film.cz.