Michaela Valentová po úspěšném Běhu s čelovkou teď pomáhá také ženám s rakovinou prsu. Pro efektivnější osvětu se spojila se společností Avon. „Pochod se každoročně pořádá v Praze a k ní se přidávají další města. No a letos se přidal i Ostrov,“ uvedla organizátorka Michaela Valentová.

Pochod dobrovolníků, nadšenců, ale i těch, kteří si nemocí prošli nebo s ní v současnosti bojují, vyráží z Mírového náměstí. Odtud projdou okruh dlouhý 4 kilometry a pak se vrátí zpět. „Není povinností pochod dojít až do konce. Kdykoliv se mohou lidé vrátit na Mírové náměstí,“ sdělila Valentová.

Smyslem celé akce je více informovat veřejnost o rakovině prsu, která je mezi širokou veřejností stále považovaná za tabuizované téma. Pochod by měl nejen zpropagovat samotnou nemoc, ale také její prevenci a pravidelné kontroly na mamografu. „Každý, kdo podpoří Avon pochod, podpoří Alianci žen s rakovinou prsu,“ vysvětlila Valentová. Stačí si koupit předmět se stužkou.

Doprovodný program začne už v 15:30, kdy bude připravená zábava pro děti, hry, malování na obličeje, líčení, kosmetické poradenství, ale i ukázka canisterapie nebo poradenství od onkologických pacientek Bellis Young and Cancer.

Na místě promluví i pacientka, která si nemocí prošla.

Už v pondělí 4. září v 17:30 vyráží pochod z Mírového náměstí.