„Ctíme presumpci neviny a stojíme za ním. Pokud by v kauze nastal posun, pak budeme okamžitě reagovat,“ uvedl za hnutí ANO náměstek Tomáš Trtek. Stejného názoru jsou i Karlovaráci. Karlovarská koalice, kterou tvoří právě ANO s Karlovaráky a ODS, tak podle Trtka i primátorky Andrey Pfeffer Ferklové bude pokračovat ve stejném složení. Náměstek Bursík znovu zopakoval, že žádné pochybení necítí, a proti stíhání už podal stížnost.

Přesto rezignaci nabídl, a to místní radě ODS. Ta ji ale odmítla. „Nechtěl, abychom měli pocit, že by byla ODS jeho případem poškozena. S ohledem na známé okolnosti, čeho se případ týká, respektive čeho se netýká, tedy že věc není spjata jakkoliv s výkonem jeho politického mandátu, jsme jeho nabídku nepřijali. Petra Bursíka jsme podpořili a věříme, že bude ve své obhajobě úspěšný,“ uvedl krajský předseda ODS Jiří Vaněček.

Zároveň dodal, že přestože je kauza spojena s Bursíkovou volnočasovou aktivitou, ODS si uvědomuje citlivost a závažnost vzneseného obvinění. „Budeme proto pečlivě sledovat vývoj celého případu, abychom byli schopni aktuálně reagovat,“ zdůraznil Vaněček. Karlovarská ODS zároveň Bursíkovi doporučila, aby se na zasedání zastupitelstva 22. října k celé věci veřejně vyjádřil a poskytl maximum možných informací. „To udělám,“ uvedl Bursík bez dalších podrobností. Sdělil pouze, že majetek obstavený nemá.