Pohádku „Prasátka se vlka nebojí“ mají členové Divadelní scény při Domu kultury Ostrov na repertoáru od loňského června. Nedělní představení kromě dětí obdivovaly i zdravotní sestry.

„Původně jsme ji měli hrát jen při oslavách mezinárodního dne dětí a na pouti. Dnes už se počet repríz blíží k deseti,“ řekl Petr Pokorný, jeden ze dvou režisérů ostrovských ochotníků.

Vedle maňáskových prasátek mají ostrovští ochotníci v záloze pro děti ještě klasické hrané pohádky Čertovský mariáš a O popleteném čertu. „V nejbližší době ale začneme zkoušet další kus pro děti Jak to bylo s Růženkou,“ doplnil Pokorný.

Ochotníci ale ve své tvorbě nezapomínají ani na dospělé. Na jejich repertoáru je v současné době hra 1 + 1 = 3 a fraška 2 + 2 = 3. Posledně jmenovanou novodobou pověst z Jáchymova budou hrát 14. února v jáchymovském lázeňském hotelu Běhounek. Chystají ovšem i obnovenou premiéru Dívčí války, se kterou by měli několikrát vystupovat na Hauenštejně.

Vedle premiéry pohádky Jak to bylo s Růženkou by se novinky v repertoáru divadelních nadšenců mělo letos dočkat i „dospělácké“ publikum. „Připravujeme hru Rozmarný duch. Zatím jsme ve stádiu zkoušek,“ potvrdil režisér.