Po několika dnech deště a zimy k nám opět zavítala vedra. Ta přivítali nejen provozovatelé koupališť, ale rovněž milovníci teplého počasí. Na ostrovském koupališti a na karlovarské Rolavě bylo opravdu plno. Hlava na hlavě.

Během krásného, teplého víkendového počasí bylo u vody možné vidět nejen jednotlivce, ale i rodiny s dětmi nebo skupiny přátel. Především ženy si pochvalovaly slunné dny. Měly tak krásnou příležitost po nějakou dobu ještě, jak se říká, chytat bronz. Děti si zase pro změnu užívaly vodních radovánek, toboganů a dalších vodních aktivit. Muži zase využili možnost ´pokecat s chlapama´ na slunku u piva.

Nejen lékaři, ale rovněž meteorologové varují, aby se lidé nepohybovali v odpoledních hodinách na přímém slunci. Neměli by na něm zůstávat ani děti, ani zvířata. Mohlo by totiž dojít k přehřátí organismu a dehydrataci.

„Z hlediska počasí bude proudit teplý vzduch. Zkušenosti ukazují, že lidé by v těchto dnech měli vypít co možná nejvíce tekutin. Co se týká sportovců – bruslařů, cyklistů, tak ti by měli mít v batůžku alespoň tři litry vody pro případ, že by se událo něco a v cestě by nemohli pokračovat," řekl mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák.

„Uplynulé dny byly příšerné. Jsme moc rádi, že k nám sluníčko a vysoké teploty ještě letos zavítaly. S manželkou a dětmi si to tu opravdu užíváme. Syn s dcerou se vyřádí v bazénu, sklouznou se po toboganu, a to nejen jednou, a my si užíváme," řekl s úsměvem na tváři návštěvník ostrovského koupaliště.

Všichni se ale mohou těšit na další dny. Následující týden by se měly teploty vyšplhat až přes třicet stupňů Celsia. „Také noci budou teplé. V některých dnech, a zejména ve městech, nemusí teplota v noci klesnout pod dvacet stupňů," řekl Dvořák.