Nyní měl na radnici na starosti sekci školství a kultury. První náměstek pak zastupuje primátorku v době její nepřítomnosti, má pod sebou ale například i resort investic.

„Pan Trtek chce rezignovat na jednání zastupitelstva, které se koná 23. ledna. Důvody jsou čistě osobní, rodinného charakteru. Celé vedení města jeho odchod mrzí, spolupráce s ním byla dobrá,“ uvedla primátorka s tím, že rozhodnutí Trtka bylo velmi nečekané.

„Chceme, aby post prvního náměstka primátora zůstal hnutí ANO. Navrhujeme na tuto funkci pana Duška. Kdo posílí náš tým, zatím nesdělíme,“ pokračovala Pfeffer Ferklová.

Uvolněné místo v řadách zastupitelstva za hnutí ANO je totiž třeba doplnit, stejně tak prázdné místo po Duškovi v případě, že se stane prvním náměstkem. „Změny samozřejmě musí odsouhlasit zastupitelé,“ poznamenala ve čtvrtek karlovarská primátorka, která dodala, že koaliční jednání v této věci se zatím neuskutečnila. Koalici na karlovarské radnici vedle vítězného ANO pak tvoří Karlovaráci a SPOLU.

Zástupci karlovarského ANO stojí ve vedení města teprve druhé volební období, jak v případě Trtka, tak Duška i Pfeffer Ferklové jde o lidi, kteří před rokem 2018 neměli s karlovarskou politikou nic společného. Po volbách v roce 2018 se primátorkou stala Pfeffer Ferklová, Trtek byl zvolen jejím prvním náměstkem, Dušek pak radním. Po volbách v roce 2022 byla situace stejná, jen Dušek postoupil do pozice náměstka primátorky.

„Po zralé úvaze jsem se z osobních důvodů rozhodl na lednovém zastupitelstvu rezignovat na post 1. náměstka, člena rady města i zastupitele. Moc děkuji kolegům za spolupráci a voličům za to, že mi dvakrát po sobě dali důvěru. Bylo mi ctí pracovat pro dobrou věc a pro město Karlovy Vary. Důvody jsou osobní, proto je s dovolením nesdělím. Má budoucnost je otevřená, nebojím se žádné výzvy – práce,“ napsal své zdůvodnění redakci Deníku odcházející Trtek, který v současné době čerpá dovolenou.

Trtka má na pozici prvního náměstka nahradit Dušek. Nástupce za něho není znám | Video: Kopecká Jana