Podpora rozvoje cyklistické infrastruktury je jednou z priorit Karlovarského kraje. „Karlovarský kraj je známý nejen díky lázeňství, ale je i skvělým místem pro aktivní odpočinek. Příznivcům cykloturistiky nabízí rozsáhlou síť cyklistických tratí, která se ale bez kvalitního značení neobejde. Proto jsme opět odsouhlasili Klubu českých turistů dotaci,“ uvedl krajský radní Josef Janů.
„Peníze budou určené na provedení kontrol všech vyznačených tras a následnou opravu zjištěných závad,“ poznamenal Janů.

Klub českých turistů v současné době spravuje na území našeho regionu 2 tisíce kilometrů cyklistických tratí. Finanční prostředky půjdou například na přeložení trasy ve Vykmanově nebo z Hřebečné na Ryžovnu.

Nově budou vyznačeny také odbočky na důl Mauricius a Rotavské varhany. Díky tomu se cyklisté dostanou do atraktivních, přesto méně známých míst regionu. Řešit se bude i vedení trasy EuroVelo 13 přes Cheb či optimalizace tras na Kraslicku.

Neustále se zvyšující zájem o cykloturistiku v regionu pak umocňuje ještě možnost využití cyklobusů, na jejichž provoz rovněž přispívá Karlovarský kraj. Cyklobusy na sedmi linkách vyjely poprvé 20. května, naposledy se pak lidé s koly svezou 30. září.

Karlovarský kraj uvolní letos i peníze na budování cyklistických tras a stezek, jejich projektovou přípravu, údržbu a značení. Žadatelé o dotace si mezi sebou rozdělí více než 3,6 milionu korun. Letos dotaci získá celkem šestnáct žadatelů. Dotace využijí například na opravu účelové komunikace na Cyklostezce Ohři v úseku Jakubov Stráž nad Ohří či na vybudování cyklotrasy mezi Hroznětínem a Ostrovem.