Novoroční výstup k Homolce je naplánován v čase od 10:30 do 16:00. "Tato akce se uskuteční již po šestatřicáté. Určena je opravdu pro všechny, neboť jejím hlavním posláním je pozdravit se s přáteli, projít se krásnou krajinou Bečovska, ochutnat přímo na místě turistický svařáček a poznat krásy Karlovarského kraje, Bečovska a Česko-bavorského geoparku," uvedl za pořadatele Jiří Šindelář.

Trasa vede z bečovského náměstí k Homolce u Chodova, cíl je pod Homolkou. Účast je zdarma, každý kdo trasu projde, obdrží pamětní list a drobné občerstvení.

Homolka je přírodní památka jižně od města Bečov nad Teplou, necelý jeden kilometr západně od Chodova, ve vrcholové části kopce Kupa (695 metrů). Výrazný homolovitý tvar se zasloužil o vyhlášení této lokality v roce 1997 přírodní památkou. Výstup na vrchol je možný po úzkém vyšlapaném chodníčku zarostlým šípkem a trnkou. Při pohledu z vrcholu je výhled na hluboké lesnaté údolí řeky Teplé. Důvodem pro ochranu jsou skalnaté stráně s geologickými profily, paleontologickými nálezy a společenstvy skalních stepí. Péčí o území je pověřena správa CHKO Slavkovský les.

Rysi v Krušných horách
V Krušných horách se pohybuje rys ostrovid. Potvrdily to objevené stopy