Díky tomu budou moci turisté v českém a saském příhraničí navštívit mimo jiné zážitková místa či využít interaktivní infokiosky. Rozhodli o tom členové monitorovacího výboru programu na svém zasedání.

S projektem Znovuoživené Krušnohoří přišel Spolek Antikomplex hnutí proti xenofobii. Cílem projektu je vytvořit v krušnohorských městech sedm zážitkových míst s 39 vizualizacemi. „Na jednotlivých místech budou pomocí inovativních prvků Augmented Technology zobrazovány zapomenuté kulturní tradice a zaniklá místa v regionu. Také se počítá se sanací dalších menších objektů, například kapličky na Popově nebo ruin pod Špičákem. Některá města uspořádají Dny Znovuoživeného Krušnohoří, během nichž se projekt představí veřejnosti,” uvedl krajský radní Josef Janů.

Projekt byl podpořen částkou 456 000 eur. V rámci projektu s názvem Využití moderních interaktivních technologií si města Ostrov, Boží Dar a Bečov nad Teplou za spoluúčasti německých obcí Breitenbrunn a Annaberg Buchholz pořídí takzvané interaktivní infokiosky.

Prostřednictvím infokiosků návštěvníci získají potřebné informace o možnostech výletů či kulturních akcích v celém regionu. Dotace na projekt činí 179 000 eur.

Finanční podporu ve výši 196 000 eur dostane také střelecký klub AVZO Cheb, který společně se střeleckým spolkem z Bad Lobensteinu bude realizovat řadu aktivit vedoucích ke zintenzivnění spolupráce a navázání dalšího partnerství.

Evropské finance mohou získat rovněž další projekty z našeho regionu.

„Jedná se o takzvané náhradní projekty Cyklotrasa Plesná Bad Brambach a Centrum kultury a umění Aš Adorf, které ale prozatím čekají na finanční prostředky, jež by se mohly vrátit z úspor již realizovaných projektů,” vysvětlil k dotacím Josef Janů.

Každý, kdo rád natáčí videa a chtěl by se zúčastnit zajímavé soutěže, může pořídit spot o některém z uskutečněných projektů. Pokud pak bude jeho příspěvek vybrán, může získat atraktivní cenu. Bližší informace k soutěži i k programu příhraniční spolupráce naleznou zájemci na stránkách www.sn-cz2020.eu.

Ilustrační foto.
Školy o prázdninách neosiří, místo žáků nastupují dělníci