O peníze měla společnost, která je uměleckou agenturou a jejímž zřizovatelem je město, připravitv loňském roce. Vedle této události se ovšem soud zabývá i další linií, v rámci níž měla seniorka postupně půjčit dvěma mladým ženám milion osm set tisíc korun. To mělo být zřejmě důvodem údajné zpronevěry a tento případ bude předmětem jiného soudního sporu.

Obžalovaná se včera k soudu nedostavila. Vypovídala ale jedna z žen, které Černá půjčila velký objem peněz. „Seznámily jsme se letos v létě. Má bývalá přítelkyně už ji znala ale z minulosti,“ uvedla u soudu Marcela Ličková. „Celkem jsme si od ní půjčily milion osm set tisíc korun. Vždy jsme se telefonicky dohodly, kdy a kde se sejdeme. Stávalo se tak u Tržnice, kam nám paní Černá přinesla třeba deset, jindy dvacet tisíc korun. Na to, odkud peníze má, jsme se neptaly. Říkala o sobě ale, že je dobře finančně zajištěná,“ vyprávěla Ličková.

S obžalovanou ohledně půjčky prý nesepsaly žádnou smlouvu. Na dotaz, kdy měly tak velkou sumu vrátit, odpověděla: „Na tom jsme se také nedomlouvaly. A paní Černá nás ani nevyzývala, abychom jí peníze vrátily.“ „Koupily jsme si za to auta, oblečení a různé jiné věci. Všechno jsme to utratily,“ dodala Ličková. Soud pokračuje 20. listopadu.